טלגרם Telegram

טלגרם (Telegram) שחררה אמש (ו') עדכון גרסה 4.0 ליישום שליחת ההודעות שלה המוסיף מגוון רחב של תכונות חדשות כגון האפשרות לשלוח הודעות וידאו, תמיכה בטלסקופ (Telesco.pe) ואפשרות תשלום ישירה מהאפליקציה.

עם העדכון החדש נוכל להתחיל ולשלוח הודעות וידאו לאנשי הקשר. כל שעלינו לעשות הוא להיכנס לשיחת צא'ט באפליקציה וללחוץ על סמל המיקרופון כדי להחליף אותו בסמל המצלמה. לאחר מכן נוכל פשוט להקיש ולהחזיק אותו כדי להקליט הודעת וידאו. האפליקציה מצלמת ומקווצת את הקובץ בו זמנית, כך שיוכל להגיע ליעד מהר ככל האפשר.

טלסקופ הוא שירות אחסון חדש עבור אלו שמתכוונים לתקשר בעזרת אותם הסרטונים. הייחוד של הפלטפורמה הוא שאין צורך בחשבון טלגרם כדי לצפות בסרטונים שמאוחסנים בשרתים של טלסקופ. לכן בכל פעם שנשלח הודעת וידאו לערוץ ציבורי בטלגרם, הוא יעלה באופן אוטומטי לטסקופ, וכך נוכל לשתף את אותם הסרטונים עם כל מי שיש בידו את הכתובת לערוץ. כמובן שמדובר אך ורק בסרטונים הנשלחים בערוצים הציבוריים ולא בצא'ט או בקבוצות הפרטיות שלנו.

העדכון האחרון והחביב ביותר של טלגרם, הוא שמעתה מפתחים יוכלו לפתח בוטים המאפשרים גם למשתמש לשלם ולהזמין שירותים ישירות מהאפליקציה ללא קשר למיקום הגאוגרפי של המזמין. כך יוכל המשתמש להזמין שירות לשלם באופן מיידי מהאפליקציה ואפילו לבחור בין אפשרות שליחה שונות. המפתחים יכולים להיכנס כבר עכשיו ל-Bot Payments API ולקבל מידע איך מתחילים.

עוד חידושים קטנים הם Instant View המאפשר לצפות בתצוגה מקדימה ללינקים וכפתורים, כך שלא חייבים לפתוח דפדפן לפני הלחיצה על הקישור. ישנם כפתורי צבע המאפשרים לשנות את רקע הטקסט לקריאה נוחה וכן כפתורי העתק-הדבק בחלון דפדפן.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות

העדכון זמין להורדה כבר כעת למשתמשי האנדרואיד ו-iOS.