שמה של אפליקציית המסרים המידיים טלגרם (Telegram) מוזכר בישראל בשנים האחרונות בעיקר בהקשרים של גישה לחומרים אסורים זאת בשל קבוצת "טלגראס" הידועה לשמצה. אך האפליקציה מתהדרת בתכונות שימושיות רבות ולאחרונה זכתה לעדנה מחודשת, בעת שידוענים רבים החלו לתקשר עם עוקביהם באמצעות האפליקציה. ריכזנו עבורכם כמה טיפים שימושיים לשימוש בטלגרם ואם אתם כבר שם, זו הזדמנות טובה גם לעקוב אחרינו.

כך תגרמו לצ'ט להשמיד את עצמו

השיחות הסודיות של טלגרם כוללות כמה תכונות באמצעותן יהיה לכם קל יותר לשתף סודות עם חבריכם. בנוסף לתמיכה בהצפנה מקצה לקצה והאפשרות למנוע צילום מסך של השיחה, ניתן גם לגרום להודעות שבקבוצות הסודיות למחוק את עצמן לאחר זמן ידוע מראש.

החליקו את המסך משמאל > New Secret Chat > בחרו את איש הקשר הרצוי. במסך השיחה, בלחיצה על שלוש הנקודות מימין למעלה > Set Self-destruct timer תוודאו גם שההודעות תשמדנה את עצמן.

הסירו דאגה מלבכם: הסטיקרים הגיעו גם לכאן

בחלון השיחה לחצו על המהדק מימין למטה > Camera > צלמו תמונה באמצעות מצלמת המכשיר. אחרי שתאשרו את התמונה המצולמת לחצו על צלמית המכחול שבתחתית המסך ובחרו בצלמית הפרצוף בעל המסגרת הריבועית. משם תוכלו להוסיף מבחר סטיקרים שיודבקו על התמונה: כובעים, מסיכות, קישוטים ועוד.  בסוף לחצו על Done ועל כפתור השליחה.

מקליטים אודיו במקום לכתוב? כך תוכלו לצלם גם וידאו

בצד הימני התחתון של חלון השיחה תמצאו צלמית מיקרופון באמצעותה תוכלו להקליט מסרי אודיו קצרים, בדומה לווטסאפ. כל עוד תלחצו ממושכות על המיקרופון, או אם תגררו אותו לכיוון מעלה, יקליט המכשיר את הודעתכם. גרירה שמאלה תבטל את ההקלטה. לחיצה קצרה על המיקרופון תחליף את הצלמית ובאופן דומה תוכלו גם להקליט מסרי וידאו קצרים.

קרא עוד:  סמסונג השיקה את סדרת Galaxy Note 10 בישראל

"נראה לאחרונה" מותאם אישית

אמנם לא תוכלו לראות מתי היו מחוברים לאחרונה האנשים שמהם תסתירו את המידע הזה. אך טלגרם מאפשרת לכם לקבוע נקודתית מי יוכל לראות או ממי יוסתר המידע הזה. החליקו את המסך הראשי משמאל > Settings לחצו על Privacy and Security ואז Last Seen וסמנו את החריגים ב-Add Exceptions.

הגנו על פרטיות השיחות באמצעות קוד סודי

החליקו את המסך הראשי משמאל > Settings עברו ל-Privacy and Security לחצו על Passcode Lock. שם תוכלו להגדיר קוד סודי ולקבוע אחרי כמה זמן, מהשימוש האחרון שערכתם באפליקציה, היא תינעל. ניתן גם לנעול אותה ידנית באמצעות לחיצה על צלמית המנעול בחלקו הימני העליון של המסך הראשי.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.