טלגרם Telegram

אפליקציית המסרים המידיים טלגרם (Telegram), ממשיכה למצב את עצמה כאלטרנטיבת מסרים ראויה לכל מי שלא מסתדר עם וואטסאפ, מסנג'ר או האפליקציות הביתיות של אנדרואיד ו-iOS. עדכון הגרסה החדש שלה, 3.10, מוסיף לה כמה פיצ'רים שלכל האחרות כבר יש, ועוד אחד שלאף אחת עדיין אין.

נתחיל בחידוש – כיום, אם התחלתם להקליד הודעה למישהו או בקבוצה והתחרטתם או נאלצתם לצאת מהאפליקציה, הטקסט ככל הנראה יימחק. טלגרם מאפשרת להודעות שנכתבו ולא נשלחו להישמר באפליקציה, בדומה לטיוטות של מיילים בתיבת הדואר שלכם עוד לא נשלחו. מעבר לכך, טלגרם תקפיץ אוטומטית למעלה את השיחות שבהן נמצאות טיוטות, מתוך מחשבה שאלה השיחות הפעילות ומתישהוא בקרוב נרצה לחזור אליהן ולהשלים את ההודעות. הטיוטות הללו יעודכנו בכל המכשירים שעליהם מותקנת טלגרם.

שאר החידושים בגרסה כוללים מונה של הודעות שלא נקראו (מה שיש כבר בוואטסאפ בערך מיום הקמתה), נגן וידאו פנימי באנדרואיד לצורך שיתוף קבצי וידאו ואילו ב-iOS נוספה אפשרות של ניגון סרטוני רשת מיוטיוב והצגתם כחלון צף ולבסוף גם אפשרות לראות את כל תמונות הפרופיל הישנות של הקבוצה. טלגרם זמינה למכשירי אנדרואיד ו-iOS, וניתן גם להוריד את חבילת ההתקנה (APK) ידנית כאן.