מעבדי Tegra 3, אשר ידועים בשם הקוד Kal-El (על שמו הקריפטוני של סופרמן), מיועדים ע"י nVidia לפתוח את הדור החדש של המעבדים הניידים בעלי ארבע הליבות ואמורים לספק ביצועים גבוהים יותר מהדור הנוכחי של מעבדי ה-Tegra לצד שיפור בחיי הסוללה. בתערוכת MWC שנערכה בפברואר מסרו בכירים בחברה כי נוכל לראות את המעבד בטאבלטים כבר מאגוסט השנה.

ובכן – אוגוסט הגיע וטרם הוכרז אפילו מחשב-לוח אחד אשר מצוייד במעבד העוצמתי. כאשר ב-Android And Me פנו ל-Nvidia לבירור הנושא היא חזרה אליהם עם התשובה: "טאבלטים מבוססי מעבדי Kal-El יגיעו בסתיו, וטלפונים בסביבות תערוכת CES 2012" – כלומר: טאבלטים אשר מצויידים במעבדים החדישים נזכה לראות רק מאוקטובר השנה, ביניהם כנראה גם ה-Transformer 2 שיושק לפני סוף השנה. אך סמארטפונים בעלי מעבד מרובע-ליבות נזכה לראות לא לפני ינואר 2012, אז מתקיימת תערוכת האלקטרוניקה CES.

לא מפתיע שב-Nvidia מתכננים תאריך השקה צמוד לעונת החגים בארצות-הברית, שכן בתקופה זו מכירות הגאדג'טים חזקות ביותר בהשוואה לשאר השנה. אך הדבר עלול לפגוע בה – הייתרון הגדול של Tegra 2 היה יציאתו לשוק לפני המעבדים כפולי-הליבות של החברות המתחרות. עכשיו Qualcomm, Texas Instruments וסמסונג עשויות להדביק את הפער ולהוציא את הדורות הבאים של מעבדיהם במקביל ל-nVidia.

Nvidia מבטיחה כי ל-Kal-El ביצועים גבוהים עד פי 5 לעומת מעבדי Tegra 2 הקיימים היום בשוק. המשחק Glow Ball, אשר ניתן להתרשם ממנו בסרטון שלפנינו, מדגים את ביצועי התלת-ממד של המעבדים החדשים ומשווה את הביצועים לדור הקיים. הקפיצה בכוח העיבוד בהחלט מרשימה ותאפשר הרצה של יישומי תלת-ממד מרשימים יותר, משחקים יפים יותר ותדרוש מהמעבד פחות מאמץ בשימוש יומיומי כמו גלישה באינטרנט או צפיה בסרטים. בנוסף מבטיחים ב-Nvidia כי הדור החדש יציע גם שיפור בחיי-הסוללה. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.