פרויקט מימון המונים חדש שעלה לאתר קיקסטרטר (Kickstarter), מתיימר להביא דרך חדשה לשלוט על המכשירים הניידים שלנו באמצעות רצועה קטנה שאותה עונדים על היד הקראת Tapdo (טאפדו).

בדומה לשעונים החכמים, את Tapdo עונדים על היד אבל אפשר להצמידו גם לבגד, אולם במקום צג ישנו חיישן טביעת אצבע קטן ואלחוטי המתחבר למכשירים בקישוריות בלוטות' (Bluetooth). באמצעות החיישן, נוכל לבצע פעולות שונות רק באמצעות מחוות, כאשר כל פעולה נעשית בעזרת סריקת חלק מסוים בכל אחת מאצבעות כף היד.

הגדרת הפעולות מתבצעת בעזרת אפליקציה ייעודית שתוצע להורדה עבור אנדרואיד ו-iOS, והיא תציג את המחוות השונות כאשר כל שנדרש הוא להקצות עבור כל אזור באצבעות פעולה מסוימת. לצורך העברת פקודה יש לסרוק את החלק באצבע על גבי החיישן, זאת בדומה לחיישני טביעת האצבע המוכרים הקיימים בטלפונים. כך, לדוגמה, ניתן להגדיר כי חלקה העליון של הזרת משמש לצילום תמונה וחלקה האמצעי משמש לצילום וידאו ולזאת ניתן להוסיף את חלקה התחתון שיוכל לשתף את הצילום ברשתות החברתיות.

באשר לשאלה, כיצד ניתן לזכור איזו פעולה מבצע כל אזור בכל אחת מחמש האצבעות, החברה המפתחת אמרה כי היא מייעצת להקצות לכל אצבע תפקיד משלה. כך לדוגמה לקבוע אצבע למחוות מוזיקה, אצבע למחוות צילום, למוצרים חכמים וכו'.

על מנת להשיק את Tapdo, החברה מעוניינת לגייס 45,000 אירו ונכון לכתיבת שורות אלה הפרויקט זכה לתמיכה רחבה של 252 אנשים אשר תרמו בסך הכל 34,638 אירו. במידה ויעבור את המימון בהצלחה, החברה מתכננת להשיק את המוצר בספטמבר הקרוב עם תמיכה במגוון רחב עוד יותר של פעולות לביצוע. המחיר לצרכן הוא 140 דולר (כ-511 ש"ח), אולם עבור אלה שיבחרו לתרום לפרויקט כבר מעכשיו מחירו 107 דולר (כ-390 ש"ח). עוד פרטים על הפרויקט ניתן למצוא כאן.

קרא עוד:  סמסונג תשיק דגם משודרג ל-Galaxy Buds עם סינון רעשים כמתחרה ל-AirPods Pro