חברת האבטחה סימנטק (Symantec) הכריזה היום במסיבת עיתונאים בתל-אביב על השקת מוצרי האבטחה החדשים בסדרת נורטון (Norton) ל-2012, וביו השאר על השקת גרסאות ראשונות של המוצרים שלה לסביבת האנדרואיד (Android) של גוגל (Google), כשמדובר בשתי גרסאות נפרדות: אחת לטלפונים ואחת לטאבלטים. שני המוצרים עדיין לא זמינים בארץ להורדה דרך המרקט, וזאת למרות שהגרסה הטלפונית, במהדורת החינם שלה – Norton Mobile Security Lite – זמינה במדינות אחרות, שבהן יהיה ניתן לשדרג לגרסה המלאה שמציעה גם את הגרסה של סימנטק לכלי שמאפשר לנעול את המכשיר במקרה של גניבה או אובדן, ואף לאתר המכשיר ולנסות להשיג אותו מחדש. כלי זה מכונה Norton Anti-Theft והוא במהדורת הבטא שלו.

המסך הראשי של Norton Tablet Securityכאמור, החברה תשיק בקרוב גרסה מיוחדת של מוצר האנטי וירוס שלה שמיועד לטאבלטים מבוססי אנדרואיד. לפי ארז מור, מנהל מכירות לתחום הצרכני ברוסיה, דרום מזרח אירופה ואגן הים התיכון כולל ישראל, בסימנטק, מדובר בהחלטה שמטרתה לנצל טוב יותר את המבנה המיוחד של הטאבלט לעומת זה של הטלפון, ומיוחד כמובן את שטח המסך. הגרסה לטאבלטים מכונה Norton Tablet Security והיא כבר כוללת את מודול ההגנה נגד גניבה או אובדן המכשיר. המחיר של המוצרים בארץ טרם נקבע, אבל בחברה מעריכים שהעלות במרקט תהיה כ-100 ש"ח, אבל מור מסר שסימנטק נמצאת במשא ומתן עם מספר ספקיות סלולאר ועם מספר יצרניות מכשירים במטרה לצרף את התוכנה שלהם כברירת מחדל, ואז להוזיל באופן משמעותי את רף המחיר.

קרא עוד:  מהדורת המפתחים הראשונה ל-Android 11 יצאה לדרך

ההכרזה על מוצרי האנדרואיד בסדרת נורטון הייתה רק אחת מההכרזות היום. כאמור החברה השיקה גם את הגרסאות החדשות של Norton Anti Virus ו-Norton Internet Security, עבור ה-PC, וכמובן שמדובר בגרסאות 2012 שהושקו לראשונה בעברית מלאה. המחיר של חבילת האנטי וירוס הבסיסית יהיה 199 ש"ח עבור 3 רישיונות, ועבור החבילה המורחבת יותר המחיר יעמוד על 299 ש"ח, גם כן ל-3 רישיונות.

המוצרים החדשים מציגים ממשק משתמש מעודכן, תמיכה יותר טוב בהגנה על המחשב על ידי שימוש ביכולות מחשוב ענן, ולפי מור, מדובר במוצרים הרבה יותר מהירים וקלים לשימוש מתמיד, בעיקר בכל מה שקשור למהירות סריקה, טעינה וחותמת הזיכרון של חבילת ההגנה. תכונה חדשה נוספת היא יכולת לשלוט במצב ההגנה והשימוש של עד 10 מחשבים אחרים בהם מותקנת התוכנה המקבילה, כולל אפילו חסימת הגלישה באינטרנט באופן יזום, וכולל הורדת עדכונים.