סונטו (Suunto) הפינית, המתמחה בייצור שעונים המיועדים לספורטאים ופעילויות אקסטרים, הכריזה על ה-Suunto 7 – השעון החכם הראשון הראשון מתוצרתה המבוסס על מערכת ההפעלה Wear OS של גוגל (Google). זהו שעון קשוח במיוחד במארז פלדת אל-חלד המשלב פלסטיק קשיח וזכוכית גורילה (Gorilla Glass).

Sunnto 7 מסוגל לנתר אחר לא פחות מ-70 פעולות ספורטיביות שונות, לשמור ולשתף את המידע דרך אפליקציית היצרן או אפליקציות חיצוניות כדוגמת Strava או TraningPeaks (אלו אומנם דורשות בדרך כלל תשלום, אך מגיעות עם השעון בגרסאות חינמיות מוגבלות בזמן).

מפרט החומרה של Suunto 7 כולל מעבד Snapdragon 3100 של קוואלקום (Qualcomm), ג'יגה-בייט אחד של זיכרון עבודה, וזמן סוללה של עד 48 שעות בשימוש רגיל, ו-12 שעות במעקב חי של מקלט ה-GPS אחר מיקום המשתמש. הוא מבטיח עמידות בפני אבק, מכות, וצלילה עד לעומק של 50 מטרים.

יתרון אחד בולט של ה-Sunnto 7 על פני שעונים אחרים מבוססי Wear OS הוא תמיכה בשמירת מפות גוגל (Google Maps) בזיכרון השעון, כך שניתן להמשיך ולהשתמש בהן לצרכי ניווט גם ללא חיבור סלולרי. המחיר מציב את השעון של Sunnto בקצה העליון של הקטגוריה, החל מ-499 דולרים עם רצועת סיליקון הניתנת להחלפה.

הוא צפוי להגיע לחנויות בסוף החודש הנוכחי. אצלנו יושק בחודש הבא במחיר של כ-2,000 שקלים.