באירוע שנערך לפני שעה קלה בניו יורק, חשפה מיקרוסופט את ה-Surface Pro 3, הממשיך לסדרת ה-Surface Pro של החברה. הדור השלישי מגיע עם מגוון רב של שיפורים, שעיקרם להפוך את המחשב ההיברידי למחשב מרכזי חזק, המסוגל לספק את מגוון היכולות של המחשב הביתי ואף להחליף אותו.

עם מסך בגודל של 12 אינץ', לעומת 10.6 אינץ' ב-Pro 2, עט סטילוס דיגיטלית, המקלדת הנשלפת והעדכון האחרון של Windows 8.1, מיקרוסופט מקווה להחזיר את הלקוחות המאוכזבים ולספק להם חווית שימוש שונה לגמרי.  הוא דק ביותר, עבר שדרוג עיצובי ונחשב לקל ביחס לגודלו. "זהו הטאבלט שיכול להחליף את המחשב הנייד שלכם", הצהיר פנוס פנאני ממיקרוסופט.

המסך ביחס של 4:3 מספק רזולוציה של 2160×1440, ללא ספק אחת מהטובות בשוק. המכשיר שוקל 800 גרם, ועוביו הוא 9.1 מ"מ, מה שהופך אותו לדק יותר ב-1 מ"מ מקודמו ולמכשיר מבוסס מעבד Intel Core הדק ביותר איי פעם. למעשה, מיקרוסופט רצתה להמחיש לנוכחים בהכרזה עד כמה ה-Surface Pro 3 באמת קל, עד כדי כך שהמציג שם אותו על מאזניים, בשידור חי, כאשר ה-Macbook Air (הדגם עם המסך בגודל 13 אינץ') נמצא בצד השני – אתם כבר יכולים לנחש מי המנצח.Microsoft-Surface-Pro-3

מעבד ה-Core i7 של אינטל מגיע כאן בגרסתו האחרונה (Haswell) כאשר במיקרוסופט טוענים שהיה קשה לעצב את הטאבלט הדקיק עם מעבד כזה חזק. ל-Surface Pro 3 אין כלל מאווררים, רק אחד היקפי, אך אל תדאגו: "לא תרגישו, תשמעו או תראו אותו לעולם". מיקרוסופט מבטיחה 20% יותר זמן שימוש בסוללה, וכדי להוכיח את עמידות המכשיר בפני נפילות, המציג השליך את המכשיר על הרצפה ולא קרה לו כלום, מה שאומר שהוא בנוי מאותם חומרים איכותיים של קודמיו. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל ובתוכו כרטיס גרפי Intel 4400. גם הרמקולים שודרגו ולדברי החברה הם מסוגלים לספק עד 45% יותר עוצמה.

בעת ההכרזה, עלה מיכאל גוף (Michael Goff) מחברת אדובי כדי לדבר על ההתאמות שלהם לפוטושופ ב-Windows 8. מעתה, תכנת פוטופש מותאמת גם למסך המגע של ה-Surface Pro 3, ומגיבה טוב מאוד באמצעות מגע עם האצבע או שימוש בעת, מה שהופך את החוויה לטובה בהרבה יותר. ניתן גם לראות שהתכנה זורמת ולא נתקעת, גם כאשר מעמיסים על המכשיר ומבצעים פעולות Pinch-to-Zoom על אובייקטים עמוסי תוכן. בסוף הדברים, נמסר שהחברות עובדות על שיתופי פעולה נוספים, כך שיש למה לצפות.

גם אביזרים הנלווים
במיקרוסופט הוסיפו מגוון של אביזרים ל-Surface Pro 3. תחילה נחשף המעמד למכשיר, הכולל אפשרות העמדה בשני מצבים. במצב אחד המכשיר עומד בזווית של קצת יותר מ-90 מעלות, על מנת לתת זווית צפיה נוחה, כאשר בשני המכשיר עומד בזווית של 150 מעלות, לאלו שאוהבים לצייר עם המכשיר שלהם אך לא רוצים להשכיב אותו לגמרי. נחשפה גם תחנת עגינה התומכת ביציאת וידאו Ultra HD וכוללת עוד חיבורים שונים.

Microsoft-Surface-Pro-3 (2)

במיקרוסופט רוצים לגרום למשתמשים להרגיש תחושה כמה שיותר קרובה לכתיבה עם עט על נייר, ולכן המשקל של העט המצורף הוא בערך כמו משקל של עט רגיל. כדי להמחיש זאת, המציג פתח את אפליקצית New York Times והתחיל לפתור תשחץ, תוך שימוש בעת כאילו היה פותר תשחץ בעיתון עשוי נייר. המציג גם הראה דרך טובה לכתוב פתקים בשנייה, כאשר ניתן ללחוץ על הכפתור של העט והמכשיר ייפתח ויציג דף ריק, גם אם היה נעול, כדי שנוכל לכתוב בצורה מיידית. בסיום הכתיבה, נוכל ללחוץ לחיצה נוספת על העט והפתק יועלה לענן, שם יישמר. ניתן גם ללחוץ על העט לאחר לכידת תמונה ולערוך אותה. המציג נכנס לכתבה באתר, ולחץ לחיצה כפולה על העט, מה שאפשר לו לקחת את הטקסט הכתוב, להוסיף הערות בכתב ידו, ולשמור את התוצאה הסופית.

ההזמנות המוקדמות ל-Surface Pro 3 מתחילות מחר, כאשר מוצעות שלושה גרסאות: Core i5, Core i3 ו-Core i7 עם נפח משתנה של זיכרון (4GB/8GB) ואחסון (מ-64GB ועד 512GB). המחיר ההתחלתי הוא $799, וטרם נמסר מתי יגיע למדינות אחרות בעולם.