חודש בלבד לאחר השקתו, סונטו (Sunnto) באמצעות היבואנית "דוגית" השיקה את Suunto 5, שעון המולטי-ספורט החדש של החברה, המציע מגוון גדול של יכולות במחיר צנוע יותר.

השעון החדש של סונטו הוא מבין הדגמים הקומפקטיים יותר מקטגוריית שעוני הספורט המקצועיים. הוא בכותר 45 מ"מ, זאת בהשוואה לדגם ה-Sunnto 9 שהוא 50 מ"מ. הוא זמין בצבע שחור, לבן עם כתר כסוף או חום כהה עם כתר בצבע גרניט ומשקלו 66 גרם בלבד.

ב-Suunto 5 יש את כל המאפיינים המוכרים של הדגמים היקרים של החברה. בין היתר הוא מסוגל ללמוד את הרגלי הפעילות של המשתמש ומציע למעלה מ-80 תוכניות אימון שונות. בין היתר שחייה, פעילות ימית, סקי, רכיבה על אופניים ועוד. הוא מסוגל לעקוב אחר השינה, לספור צעדים, רמת לחץ, וגם יש בו מעקב אחר דופק.

ל-Suunto 5 יש GPS מובנה, כך שהוא יכול לעקוב אחר התקדמות הפעילות ולהציג את המידע באפליקציה. הוא מסוגל לעקוב אחר פעילות המשתמש, להמליץ לו על מנוחה מתאימה בין האימונים וסוגי פעילויות שונות. הוא עמיד במים עד לעומק של 50 מטרים.

המסך של Suunto 5 צבעוני וברזולוציה של 218×218 פיקסלים. המערכת מתאימה את עצמה בהתאם לאופי השימוש ומסוגלת לספק זמן שימוש ממושך עד ל-14 ימים, או עד 40 שעות בזמן אימון רציף. הוא מסוגל לקבל התראות בעברית ולהסתנכרן עם הטלפון הנייד.

מחירו המומלץ של Suunto 5 הוא 1,700 שקלים, אך הוא כבר נמכר בפחות מכך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.