בשקט בשקט ומתחת לראדר של כולם, גוגל (Google) מבצעת שינויים משמעותיים. החברה הקימה חברה חדשה הנקראת אלפבית (Alphabet), ולא, מדובר בעוד חברה מתחת לגוגל אלא להיפך. זו תהיה חברת האם שתכלול חברות נוספות – כולל גוגל בעצמה, כך הודיעה בבלוג שלה.

מנכ”ל גוגל עד היום לארי פייג’ יישאר הבוס הגדול, וזה אומר שהוא יהפוך למנכ"ל של אלפבית. סונדר פי’צאי, מי שהיה אחראי על אנדרואיד (Android), כרום (Chrome) ומגוון מוצרים שונים בגוגל מונה למנכ"ל החדש של החברה.

צמצום לצורך מיקוד

"גוגל אינה חברה סטנדרטית. אנחנו לא מתכוונים להפוך לאחת כזו. (לארי פייג')"
המטרה לדברי גוגל, היא לצמצם במעט את מגוון הדברים שגוגל עושה, ולמקד כל חברה בשירותים שלה. כך בעוד אנדרואיד, כרום, החיפוש, YouTube, מפות והפרסום נשארים תחת גוגל, חברות כמו Life Scinces שהתמקדה בפיתוח עדשות לזיהוי גלוקוזה, Calico ועוד מספר חברות ופרויקטים כולל ה-X Labs שהביאו לנו את המשקפיים החכמים, יועברו מגוגל ויהיה באחריות חברת האם החדשה.

השינוי יורגש בזמן הקרוב. אמנם לא אצל המשתמשים, אלא אצל בעלי המניות שיצטרכו להתרגל לשם החדש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.