פלטפורמות הודעות מיידיות פופולריות רבות מציעות למשתמשים לצרף ולשלוח מדבקות. עם זאת, דווקא ב-WhatsApp הפופולרית אין כרגע אפשרות לשלוח מדבקות כאלה. אך זה עתיד להשתנות ממש בקרוב.

לפי ציוץ של האתר WABetainfo, המספק מידע שוטף על גרסאות הבטא של WhatsApp, גרסת הבטא הבאה לאנדרואיד, גרסה 2.18.218, תביא עימה לראשונה את המדבקות. זה קורה בערך חודשיים לאחר שהחברה הודיעה באופן רשמי שהיא מתכוונת לעשות זאת במהלך כנס המפתחים F8 של פייסבוק (Facebook), חברת האם שלה.

המדבקות החדשות תהיינה זמינות על־ידי לחיצה על כפתור החייכן ליד שורת ההקלדה, כאשר לאחר מכן תהיה להן קטגוריה משנית משלהן בה המשתמשים יוכלו לבחור באופן חופשי את המדבקות שירצו לשלב בשיחה. המדבקות יהיו, כנהוג, מסודרות לפי חבילות שונות וכדי להשתמש בהן המשתמש יידרש להורידן לאפליקציה.

בכל פעם שחבילה חדשה תהיינה זמינה להורדה, משתמשי האפליקציה יקבלו הודעה שתופיע כנקודה ירוקה מעל כפתור הפלוס. כמו־כן יוצג כפתור עדכון ליד חבילות בודדות בכל פעם שייעשה בהן שינוי.

התכונה החדשה עדיין לא מוצגת למשתמשים ברחבי העולם, ואף תאריך השחרור לא ידוע גם הוא. ההודעה מציגה שתי חבילות בשם Bibimbap Friends ו־Unchi & Rollie. בשלב זה גם טרם ידוע אם פייסבוק תשלב ב-WhatsApp את חבילות המדבקות שקיימות ב־Facebook Messenger.

קרא עוד:  בקרוב ב-Waze: פקודות קוליות דרך Google Assistant

בכל מקרה, הגרסה האחרונה של הבטא של האפליקציה מאפשרת כעת למשתמשים להשתיק שיחות באופן אישי באופן ישיר ממרכז ההודעות ללא צורך בפתיחת האפליקציה.