אמנם 2016 כבר מאחורינו, כן כבר עברו יומיים, אבל סיכומי השנה החולפת עדיין ממשיכים בצורה כזו או אחרת. כך, לדוגמה, באתר רכישת והורדת המשחקים סטים (Steam) מציגים בימים אלו את רשימת 100 המשחקים הנמכרים ביותר של שנת 2016, כשההתייחסות היא להכנסות ברוטו של כל משחק ומשחק כפי שהן באות לידי ביטוי ברכישה באתר. כלומר: כמה כסף עשה כל משחק ולאו דווקא כמה יחידות נמכרו ממנו, מה שכמובן נותן בעיקרון עדיפות למשחקי AAA מושקעים שעולים עשרות דולרים על פני משחקי אינדי זולים בהרבה.

כך או כך, הרשימה מחולקת לארבע קטגוריות: פלטיניום (12 משחקים), זהב (12 משחקים), כסף (16משחקים) וארד (כל השאר. טוב, 60 משחקים), אך ניתן רק לנחש אלו סכומים משויכים לכל קטגוריה וקטגוריה. כמו כן, יש לשים לב שמדובר במשחקים שנמכרו ב-2016, אך זה לא אומר דווקא שהם יצאו בשנה זו. לדוגמה, Europa Universalis IV, הוא משחק שנמצא בקטגוריית הכסף והוא יצא לשוק באוגוסט 2013.

והדבר הטוב: בסטים הלכו עד הסוף ומצאו עוד סיבה להעניק הנחה למשחקים הללו, ומדובר ברוב המשחקים בהנחות ענק של ממש.

אז אם עדיין נשאר לכם קצת כסף בכיס מכל החגים ומכל המבצעים, ואתם רוצים לחזק את ספריית המשחקים שלכם, הנה יש לכם עוד סיבה. לחצו כאן עכשיו כי לא ברור מתי זה ייגמר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.