סוני (Sony) חשפה היום ב-IFA 2015 את Xperia Z5 Premium, המכשיר הגדול ביותר במשפחת ה-Z5 וגם הראשון בעולם המביא מסך 4K Ultra HD לעולם מכשירי הסלולר.

קשה לראות את ההבדלים הגדולים בינו לבין שאר מכשירי סדרת ה-Xperia Z כשבוחנים אותו במבט חיצוני, אולם הוא בעל מראה דקיק יותר לצד כפתור כיבוי גדול המשלב, לראשונה מסוני, חיישן טביעות אצבע.

הZ5_Premium_gold_groupעניין המרכזי במכשיר הוא כמובן התצוגה: מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 4K, שהצליח להפתיע רבים בתעשייה וגם אותנו. הוא מספק צפיפות פיקסלים כמעט כפולה מרוב המסכים בשוק עם 808 פיקסלים לאינץ’. הוא פועל על השבב מרובע הליבות Snapdragon 810, של קוואלקום (Qualcomm) יחד עם זיכרון עבודה (RAM) של 3 ג’יגה-בייט, אחסון פנימי של 32 ג’יגה-בייט וגם חריץ זיכרון microSD וסוללת 3,430 מילי-אמפר/שעה, המספקת לדברי סוני יומיים של זמן המתנה.

ה-Xperia Z5 Premium מצויד בנוסף במצלמה משודרגת של 23 מגה-פיקסל עם חיישן בעל מפתח צמצם של f/2.0 ומיקוד מהיר של 3 מאיות השנייה. המצלמה מציעה גם זום x5, מעבד תמונה ייעודי ושיפור רב בצילום בתאורה חשוכה.

המכשיר יושק בחודש אוקטובר הקרוב יחד עם שאר סדרת ה-Z5 במספר מדינות בעולם, מחירו לא פורסם.

http://www.youtube.com/watch?v=PG2JLelx5qA

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.