סוני אריקסון, יצרנית המכשירים המשותפת של חברת סוני וחברת אריקסון עומדת בפני פירוק הזוגיות, כך מדווח ה-WSJ. החברה תעבור לבעלותה המלאה של סוני אחרי רכישת החלק של אריקסון והמותג “סוני אריקסון” יחדל מלהתקיים בתוך מספר חודשים ויכונה רק “סוני”. בכך, סוני מעוניינת להתחרות בענקיות הסלולר כמו אפל, סמסונג ו-HTC, ולהפוך את מותג סוני לשם דבר בתחום, דבר שעדיין לא קרה בשותפות עד כה.

החברה היפנית-שוודית קיימת משנת 2001 המחולקת חצי חצי בין השניים. היא היצרנית השישית בגודלה בעולם ולמרות זאת היא רושמת הפסדים כבדים בשנים האחרונות במיוחד לאור כניסתה המאוחרת לתחום הסמארטפונים.

אנליסטים מעריכים כי אם סוני תשתלט על החברה, היא תצליח לקדם את מכירת מכשירי הסמארטפונים ותשלב את עולם המשחקים העשיר שלה (PlayStation) יחד עם עולם המוזיקה (Walkman) ועולם התוכן (Sony Entertament) למכשירים ניידם ותייעל את הפיתוח, ובנוסף תכנס יותר לשוק הטאבלטים עם מותגים מוכרים.

כרגע, העסקה בין השנים לא אושרה ואריקסון מכחישה את העניין, אך מה שבטוח, נדרשת עבודה רבה של סוני אריקסון כדי לחזור למסלולר הרווחיות וההצלחה. (מקור)

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.