בכנס ה-GDC המיועד למפתחי משחקים חשפה סוני את 'פרוייקט מורפיוס' (Project Morpheus) – פרוייקט משקפי המציאות-מדומה של החברה המיועדים לקונסולת ה'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4).

לאחרונה תחום המציאות המדומה זוכה לעדנה, כשמשקפי ה-Oculus Rift זכו להצלחה מרשימה באתר מיקור ההמונים 'קיקסטארטר' (Kickstarter) ואף ישנה תופעת רשת עשרות כשחקנים מתעדים את עצמם כשהם משתמשים במשקפיים. כעת כשהתחום הבשיל סוני מוכנה להיכנס לתוכו וכאמור אמש בכנס מפתחי המשחקים (Game Developer Conference) הכריזה החברה על פרוייקט מורפיוס.

שוהי יושידה (Shuhei Yoshida), נשיא החברה, הציג את המשקפיים בחביבות האופיינית לו וציין כי הפרויקט נקרא על שם אל החלומות ולא הדמות מורפיוס מהמטריקס. המשקפיים של סוני כוללים זוג מסכים שיחדיו מקרינים תמונה באבחנה-גבוה Full HD בשדה ראייה של 90 מעלות. המשקפיים כוללים ג'יירוסקופ ומד-תאוצה על-מנת לזהות את מיקום והטיית הראש במרחב זאת בנוסף לנורות לד בראש המשקף אשר מסייעות למצלמת הפלייסטיישן לעקוב אחרי המשקף. צורת המשקפיים עוצבו בצורה כזו שהם מאפשרים לאוויר לעבור בין החלקים כדי למנוע הצטברות של אדים על המסכים.

האב-טיפוס שהוצג בכנס מתחבר אל הקונסולה באמצעות כבל HDMI וכבל USB באורך 5 מטר אם כי צויין כי בכוונת החברה כי הדגם הסופי יקבל אות בצורה אלחוטית, המשקפיים כוללים גם יציאת 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות. כרגע מכיוון שמדובר באב-טיפוס המיועד למפתחים, לא הוכרז מחיר או תאריך השקה. פרטים נוספים אודות פרוייקט מורפיוס ניתן למצוא בבלוג הפלייסטיישן הרשמי.

קרא עוד:  סוני חשפה פרטים ראשונים על PlayStation 5