במהלך חסר תקדים, סוני חוסמת את כל משתמשי קונסולת הפליסטיישן 3 אשר ידועים כמשתמשים בפריצות. האם אפל היא הבאה בתור?

השבוע, החלה ענקית האלקטרוניקה סוני בחסימות לכל הפורצים של מערכת הפלייסטיישן 3. החסימה המדוברת מונעת ביעילות רבה מכל ההאקרים הידועים למערכת מלהשתמש בשירותים המקוונים של סוני למשך שארית חייהם. אכן, גזר דין נוקשה. אבל במהלך 72 השעות האחרונות, אינספור האקרים שזוהו על ידי Sony החלו לקבל הודעות דואר אלקטרוני מהחברה, דואר המלווה על ידי חסימה מלאה ובלתי ניתנת להסרה של קונסולת הפלייסטיישן 3 שלהם באמצעות כתובת האינטרנט (IP) של המכשיר. על מנת להימנע מהרשימה השחורה והאימתנית של Sony, האקרים נדרשים "להפסיק לאלתר להשתמש ולהסיר את כל התקני עקיפת הממשק ולמחוק כל תוכנה לא מורשה או פיראטית של פלייסטיישן 3 מהמערכות שלהם."

הכתובת לעומת זאת, כבר נמצאת על הקיר ממזמן. על פי המילה הסכם השימוש שמופיע בבלוג של פלייסטיישן: "הפרת הסכם רישיון תוכנת המערכת עבור פלייסטיישן 3 היא עבריה הפוסלת את ערבות הצרכן עבור המערכת, ובנוסף, העתקה או משחק בתוכנות פיראטית מהווה הפרה של חוקי זכויות היוצרים הבינלאומיים. לצרכנים המשתמשים בהתקני עקיפה או תוכנה לא מורשה או פירטית לא תהיה גישה לרשת פלייסטיישן וגישה לשירותי Qriocity דרך פלייסטיישן 3 לצמיתות."

כזכור, ורג' הוץ המוכר בשם Ghost פרץ את הקונסולה, שיחרר את כלי הפריצה וכעת הוא נטבע בידי סוני על כך, זאת לאחר 4 שנים בהם התהדרה סוני כי ה-Playstation לא ניתן לפריצה.

קרא עוד:  כל טלפון משחקים הוא באמת כזה? גוגל מנסה לעשות סדר

מטבע הדברים, רבים תוהים אם הסנקציות של Sony על קהילת ההאקרים תהווה קריאת כיוון ותעיד על הדרך בה אפל תתמודד עם קהילת פורצי האייפון בעתיד, בעיקר בכל הנוגע לאייפון 5 ושאר מכשיריה העתידיים. למרות שאין ראיות מוצקות שיאשרו את התיאוריות האלו, רבים מאמינים כי הסנקציות הכבדות של אפל על פריצות (Jailbreaking) ופריצות המודם (Unlock) יתחילו ברצינות השנה בהשראת המהלך של Sony ואחרים אשר מתנגדים לקהילת הפריצות.

על פי הסיקור שסיפק השבוע האתר CNET: "רוב הטוקבקיסטים בבלוג של Sony המבשר את חסימת ההאקרים לצמיתות נשמעים מרוצים מהפעולה הנחרצת של Sony. "תודה על הכרה זו באופן רשמי. Sony אינה רק מקווה שזה ייעלם," כתב מבקר בתגובה, והוסיף "תודה Sony! תחסמו את כולם!" מצד שני, היו גם כאל שהגנו בנחישות על הפורצים וההתנהגות האסורה. "אם Sony באמת הייתה משקיעה את הזמן ללמוד מה אנחנו (הצרכנים) באמת רוצים, אולי הם יראו פחות פריצות והתקנים פירטיים," כתב מבקר אחר, והוסיף: "הסיבה הילידה שאנשים רוצים לפרוץ את ה PSP היא לשחק במשחקים שעדיין זמינים רק ב UMD בלבד".

האם אפל באמת תצא בהכרזת מלחמה על קהילת הפורצים? קיימות ספקות ודעות מרובות בנושא, אך ככל הנראה נותר רק לחכות ולראות את תוצאות מאבקה של סוני בפורצים ולהסיק מסקנות לגבי ההשלכות של המעשים האלו.

פורסם במקור באתר iPhones

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.