סוני (Sony) הכריזה על מוצר חדש ומפתיע: Reon Pocket, מעין מזגן אישי לקירור או לחימום הגוף שנועד ללבישה בתוך החולצה. לטענת החברה, המזגן האישי הזה מסוגל לקרר את הגוף ב-13 מעלות, או לחמם ב-8 מעלות. הוא פועל 24 שעות בטעינה אחת לסוללה המובנת, הנטענת דרך חיבור USB-C סטנדרטי.

ה-Reon Pocket נשען על תופעה המכונה ״אפקט פלטייה״, יצירה של חום (או להפך – שאיבת חום וקירור) הנוצר באמצעות הזרמת זרם חשמלי. בשלב הראשון, המכשיר ישלט על ידי אפליקציה המותקנת על טלפון חכם, אולם בהמשך מבטיחה סוני גם מצב אוטומטי שיאפשר לשמור על טמפרטורת גוף קבועה בהתחשב בטמפרטורה החיצונית, ותוך מעבר עצמאי של המכשיר בין קירור לחימום.

Image result for Reon Pocket SONY

מחירו של המכשיר עומד על 117 דולרים, כלומר מעט יותר מ-400 שקלים לפי שער המטבע הנוכחי. אולם כעת הגיע הרגע להתאכזב: בשלב זה, הוא נועד לשיווק ביפן בלבד, ותאריך צאתו נקבע לחודש מרץ 2020. היות שמדובר מבחינת סוני בפרויקט ניסיוני של גיוס המונים, סביר בהחלט שגם תאריך זה יידחה, וכמובן קיים הסיכון שבסופו של דבר ה-Reon Pocket לא ייצא כלל. נותר רק לקוות כי למרות הסיכונים, יהפוך המוצר להצלחה וגם ייצא את גבולות ארץ השמש העולה אל הארץ השמש החמה.