חטיבות האודיו והוידאו של סוני (Sony) יחלו לפעול במתכונת עצמאית ונפרדת לכל דבר, בדומה למהלך שביצעה החברה אשתקד כאשר פיצלה את חטיבת הטלוויזיות . כך עולה מדיווח באתר של WSJ. מנכ"ל סוני מסר היא תתרכז מעתה בשלושה מגזרים עיקריים: הפקת סרטים להוליווד, המשך פיתוח חטיבת ה-PlayStation ותחום חיישני המצלמות אותם היא מספקת ליצרניות הטלפונים המובילות.

מה משמעות הדבר אם כך? לא ברור. נראה כי סוני בקשיים כלכליים ובסופו של יום תחליט למכור עוד מספר חטיבות של החברה כפי שעשתה עם חטיבת המחשבים לפני זמן מה. עם זאת, יש לציין כי ההחלטה אמנם לא תשפיע על טווח הזמן הקרוב שכן עדיין סוני צפויה להציג טלויזויות חכמות בתערוכות שונות על אף שפיצלה את החטיבה, אך בעתיד אנחנו צפויים לראות עוד מעין מספר 'חברות בת' של סוני. ייתכן אולם כי בסופו של דבר לאחר פיצול חטיבת הטלויזיה יחליט מנכ"ל החברה למכור אותה לחלוטין כמו גם את חטיבת הטלפונים, על אף שלפי שעה ציין כי הדבר אינו עומד על הפרק.

בשורה התחתונה, נראה כי עיקר רווחיה של החברה ינבעו מאספקת וייצור חיישני המצלמות ליצרניות המכשירים הניידים המובילות, כאשר אפל (Apple) היא הלקוחה הגדולה ביותר שלה. אלא שאם זו תחליט להחליף ספק או אפילו לייצר בעצמה – תשקע סוני עמוק בבוץ.

 

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.