חברת סוני (Sony) הנחשבת למובילה בתחום של חיישני הצילום לעולם המובייל חשפה את IMX318 CMOS Exmor RS, חיישן חדש לטלפונים סלולריים, ממשיכו ומחליפו של IMX230 הפופולרי.

מדובר בחיישן של 22.5 מגה פיקסלים, או 5488×4112 פיקסלים אם תרצו, בגודל חיישן של 1/2.6 אינץ’ והוא נחשב למתקדם ביותר בחברה עם גודל פיקסל של 1.0 מיקרומטר, זאת בהשוואה ל –1.12 מיקרומטר של החיישן הקודם ופוקוס מהיר של 0.03 שניות עם מייצב תמונה אלקטרוני (EIS). כל המאפיינים הללו צפויים לספק למצלמות העתידיות לכידת תמונות באיכות גבוהה הרבה יותר, למנוע מצב של טשטוש ויכולת של צילום גם בתנאי תאורה קשים.

בכל הקשור ליכולות הוידאו, חיישן המצלמה גם כולל יכולות רבות כמו צילום וידאו ב-4K ב-30 פריימים לשנייה, או Full HD ב-120 פריימים לשנייה והילוך איטי 240 פריימים לשנייה ב-720p. סוני אומרת כי החיישן מספק צילום וידאו חלק, צורך פחות חשמל וכח מהמכשירים וכי הוא מותאם גם לשימוש במוצרים שונים כמו רחפנים.

לפי הערכות, סוני תשיק את החיישן ברבעון השני של השנה, בסביבות חודש מאי, מה שכולם מעריכים כי זה לערך הזמן בו החברה תחשוף את ה-Xperia Z6 אשר ישתמש ב-IMX318, כך שסביר כי לאחריו נראה מכשירים נוספים שיאמצו את החיישן הדור הבא של סוני.

וידאו: מייצב התמונה של IMX318 בפעולה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.