סוני (Sony) הכריזה על סדרת כרטיס זיכרון חדשים אותם תפיץ כבר באביב הקרוב. על פי ההכרזה של החברה, מדובר בכרטיסי הזיכרון המהירים ביותר בעולם אשר יציבו רף חדש של העברת מידע – 299 מגה-בייט בשנייה לקריאה ו-300 מגה-בייט בשנייה לכתיבה.

הכרטיסים יושקו בשלושה נפחים שונים: 32, 64 ו-128 ג'יגה-בייט וימכרו בפורמט המוכר של כרטיסי SD הנפוצים ומשקלם לא יעלה על 2 גרם בלבד. על פי הנתונים שפרסמה סוני, הכרטיסים יהיו עמידים גם בתנאי מזג אוויר קשים, החל מלמעלה מ-20 מעלות מתחת לאפס ועד 80-85 מעלות, ויעניקו הגנה למידע השמור עליהם.

המחיר הרשמי עדין לא נחשף, אך על פי דיווחים שונים ברשת המחירים עשויים להיכמר סביב 400 דולר ל-128 ג'יגה-בייט, 220 דולר ל-64 ג'יגה-בייט ו-130 דולר ל-32 ג'יגה-בייט.

לצד סדרת כרטיסי הזיכרון תשיק סוני גם קורא כרטיסים חדש מדגם MRW-S1 אשר תומך בתקן UHS-II.  באמצעות קורא הכרטיסים יהיה ניתן להעביר את המידע במהירות על ידי חיבור ל-USB 3.1. מהירות ההעברה המקסימלית היא 390 מגה-בייט בשנייה והוא צפוי לצאת לשוק באפריל הקרוב, קצת לאחר שישווק הכרטיסים.

לדברי סוני, לא מדובר רק במבנה החדש של הכרטיס אלא גם באלגוריתם חדש שפיתחה אשר מסייע לשמור על מהירות העברת נתונים גם אחרי צילום בצרורות של תמונות ברזולוציה גבוהה.