סוני הציגה היום את פרויקט הקוד הפתוח עבור מכשיר הדגל החדש, ה-Xperia Z. הרום מבוסס על רום הסטוק של האנדרואיד – AOSP (ר”ת Android Open Souce Project) ומאפשר להשתמש במכשיר ברום המקורי של האנדרואיד בגרסה 4.2 ללא התוספות של סוני לממשק.

הפרויקט הנמצא בשלב מוקדם למדי ועל כן אינו כולל גישה לקבצים הבינאריים של המצלמה או החייגן הפנימי (המודם) כך שהוא מספק פונקציונליות מוגבלת, אך הוא כן יכול לספק לחובבי הרומים המבושלים אפשרות ליצור ולפתח על גביו רומים נוספים.

העבודה על רום ה-OSAP עבור ה-Xperia Z עדיין בעבודה, בסוני בחרו עדיין שלא לשחרר את הרום המלא מסיבות השמורות לה, ככל הנראה מרצון שהמפתחים יוכלו להתחיל לעבוד, אך שאר הקישוריות כמו ה-WiFi, Bluetooth, מקלט ה-GPS וגישה לכרטיס ה-SD פועלות כרגיל, והיא מעוניינת שהקהילה תצטרף ותפתח בעצמה. צפו בסרטון הרום כאן בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.