כנס הגיימרים E3 2017 שהסתיים השבוע, היה מוצלח למדי בכל הקשור לאפשרות המשחק המשותפת בין קונסולות מיצרניות שונות. מיקרוסופט (Microsoft), שהגתה את הרעיון והאפשרות המסקרנת, הכריזה יחד עם נינטדו (Nintendo) על משחקים שייתמכו ב-Cross Platform Play בין הקונסולות, אבל מי נשארה בחוץ? סוני (Sony).

במהלך E3 מיקרוסופט הכריזה כי המשחק הכי פופולרי אולי כיום, Minecraft, יתמוך ב-Cross Platform Play. זה אומר כי שחקני Nintendo Switch, Xbox One והמחשבים האישיים יוכלו לשחק יחדיו כולם ביחד. גם נינטנדו הודיעה כי Rocket League, עוד משחק פופולרי, יגיע ל-Switch וגם הוא יתמוך במשחק משותף בין Xbox One ו-Steam.

בכל המקרים, בעלי קונסולת PlayStation 4 לא יוכלו לשחק עם שחקנים אחרים שלא נמצאים ברשת ה-PSN Network.

בראיון ל-Eurogamer של ג'ימי רייאן, ראש מחלקת המכירות והשיווק העולמי בפלייסטיישן (PlayStation), הוא מנסה להגן על ההחלטה של החברה לחסום משחקים משותפים ב-Cross Play: "יש לנו חוזה עם המשתמשים שמתחברים לשירותים שלנו. אנחנו דואגים להם כשהם נמצאים בתוך היקום האוניברסלי של פלייסטיישן", אמר רייאן. "חשיפת שחקנים, כלומר ילדים, מחוץ לרשת שלנו, היא לא דבר שבשליטתנו וזה משהו שצריך לחשוב עליו בזהירות רבה."

כשנשאל האם זו החלטה סופית הוא אמר: "אני לא חושב שאנחנו נסגור את הדלת לחלוטין. הדברים עוד יכולים להשתנות אבל אין שיחות כרגע בעניין".