בשידור המיוחד לכבוד תערוכת E3 אחת מההכרזות הגדולות של נינטנדו (Nintendo)  הייתה ההכרזה כי המשחק הפופולרי Fortnite זמין עתה להורדה גם על גבי ה-Nintendo Switch.

אלא שההכרזה הפכה מאירוע משמח למשתמשי הקונסולה המשולבת של נינטנדו לאירוע מרגיז לשחקנים ששיחקו בעבר ב-PlayStation שכן חשבונות משתמש שקושרו לקונסולה של סוני (Sony) חסומים לחלוטין מלשחק בקונסולה המתחרה.

החסימה התגלתה דקות לאחר ש-Fortnite הפך זמין להורדה מה-eShop, החנות המקוונת של נינטנדו. שחקנים שניסו להיכנס עם חשבון המקושר ל-PlayStation Network, הרשת המקוונת של שחקני PlayStation, נתקלו בהודעה כי "חשבון זה מקושר לפלטפורמה שאינה מאפשרת לו לפעול ב-Switch, לא האתר של Fortnite או שירות הלקוחות של Epic יכולים לשנות זאת, על מנת לשחק ב-Switch אנא צרו חשבון חדש".

השחקנים גם מנועים מלהשתמש ב-Epic Account, חשבון המשתמש השומר את ההתקדמות במשחק בפלטפורמות השונות. גם הסרת הקישור לחשבון ב-Epic מחשבון ה-PSN לא הופכת החלטה זו.

יש כעס? ברור

קהילת השחקנים כמובן כועסת על החלטה זו. שחקנים רבים 'מוציאים קיטור' ברשתות החברתיות השונות כמו טוויטר או בפורומים דוגמאת רדדיט בתלונות אודות החסימה כשהם מבקשים מסוני ומ-Epic Games, מפתחת המשחק, להפוך את ההחלטה.

יש לציין כי מיקרוסופט (Microsoft), לה קונסולה מתחרה לזו של סוני, לא חוסמת גישה מה-Switch, והיא אף מאפשרת לשחקנים בקונסולה של נינטנדו לשחק יחד עם שחקני קונסולת ה-Xbox One.

Fortnite צברה כבר יותר מ-125 מליון שחקנים, כמות שהושגה פחות משנה מאז שהושק מצב ה-Battle Royal, מצב משחק פופולארי במיוחד בו מאה שחקנים נלחמים אחד בשני על אי שהולך וקטן במטרה להיות השורד האחרון. Fortnite זמין עבור רוב הפלטפורמות – המחשב האישי, PlayStation 4, Xbox One ומכשירים ניידים מבוססי iOS.

בהמשך השנה זה צפוי להגיע גם למכשירי האנדרואיד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.