במסיבת העיתונאים שערכה סוני היום, חשפה דגם חדש דק וקל יותר של ה'פלייסטיישן ויטה' (PlayStation Vita), הקונסולה הניידת של החברה.

הדגם החדש כולל מספר שיפורים: במשקל של 219 גרם היא קלה יותר ב-15 אחוז מאחותה הגדולה, ודקה ב-20 אחוז. גם הסוללה זכתה לתשומת לב וכעת זמן הסוללה עומד על עד 6 שעות של זמן משחק, כשעה יותר מהדגם הוותיק. המסך בחזית הקונסולה היה ונשאר בגודל של 5-אינצ', אך את פאנל ה-OLED, שמבקרים רבים שיבחו כאחד המאפיינים המשובחים של הקונסולה מחליף כעת פאנל LCD.

בנוסף לכך כוללת הקונסולה זיכרון פנימי בנפח 1GB, בעוד הדגם הקודם לא כלל זיכרון פנימי כלל ואת מחבר הטעינה הייעודי מחליף מחבר מיקרו-USB. למרות שסוני וויתרה על המחבר הייעודי, כרטיס הזיכרון נשאר הכרטיס הייעודי של סוני ובמסיבת העיתונאים הוכרז על כרטיס חדש בנפח 64GB.

ps_vita_2000_1

ה'פלייסטיישן ויטה' החדשה צפוייה להגיע לחנויות ביפן באוקטובר היא תהיה זמינה לרכישה במספר צבעים: שחור, לבן, תכלת, צהוב ורוד ואפור, מחירה יעמוד על כ-19,929 ין, כ-730 שקל בקירוב. כרגע טרם נמסר מתי יגיע הדגם החדש למערב.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.