משחק עם בקר ג'ויסטיק

סוני (Sony) ומיקרוסופט (Microsoft) הכריזו על שיתוף פעולה אסטרטגי בתחומי מחשוב הענן ובינה מלאכותית. בסוני מצהירים במפורש כי כוונתם לפתח פתרונות לתחומי הגיימינג המבוססים על פלטפורמת הענן ״אז׳ור״ (Azure) של מיקרוסופט.

תחום אחד שבו סוני היא זו המחזיקה ביתרון טכנולוגי לעומת מיקרוסופט היא שבבים לעיבוד מידע (מוליכים למחצה), וכאן דווקא מיקרוסופט היא זו שתהנה מגישה מורחבת לפיתוחים חדשים, ושיתוף פעולה הדוק בפיתוח מוצרים עתידיים.

״משימתנו היא להמשיך ולפתח את פלטפורמת ה-PlayStation על מנת שזו תוכל להציע את חוויות הגיימינג הטובות ביותר, לצד סביבת ענן שתוכל להבטיח חוויה מוצלחת בכל זמן ובכל מקום״, כך לפי נשיא סוני קניצ׳ירו יושידה (Kenichiro Yoshida). ״במשך הרבה שנים הייתה מיקרוסופט שותף עסקי חשוב עבורנו, למרות ששתי החברות כ ובן גם התחרו בתחומים מסוימים״.

Kenichiro Yoshida, President and CEO, Sony Corporation, and Satya Nadella, CEO, Microsoft

גם למנכ״ל מיקרוסופט, סאטיה נדלה (Satya Nadella), רק מילים טובות לומר על סוני במסגרת ההכרזה. ״סוני היא חברה מובילה בתחומי הבידור והטכנולוגיה… השותפות שלנו מביאה את העוצמה של אז׳ור ותאפשר לסוני ליצור חוויות גיימינג ובידור חדשות עבור לקוחותיה״.

לשיתוף הפעולה בין שתי החברות עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת, אם כי בשלב זה עדיין מוקדם לקבוע האם סוני פשוט תשתמש בתשתית הענן של מיקרוסופט בכדי לפתח מוצרים משלה, או שבהמשך הדרך נראה אינטגרציה הדוקה יותר בין קונסולת הפלייסטיישן וקונסולת האקס-בוקס, לרבות אפשרות למשחק משותף (Cross Play) או אף תמיכה בשירות המשחקים העתידי של מיקרוסופט, xCloud, גם בקונסולה של סוני.