חברת QualiTest הישראלית קיימה סקר נרחב על הרגלי השימוש של הישראלים במכשירים הניידים ובאפליקציות המותקנות עליהן. תוצאות הסקר כללו מאות משיבים בין הגילאים 16-70 שענו על השאלות במלואן. מחלקת המחקר של QualiTest בישראל מצאה כי 83% מהמשיבים לסקר מחזיקים במכשיר נייד עם מערכת הפעלה של אנדרואיד, 16% ב-iOS ורק 1% ב-Windows Phone. 70% מהמשתתפים היו בעלי השכלה אקדמאית, 10% בעלי השכלה תיכונית ו-20% בעלי השכלה מקצועית בתחומים שונים. 57% גברים ו-43% היו נשים.

  • 26% מהמשיבים דיווחו כי גלשו באפליקציות השונות שבמכשיר הנייד שברשותם בין שלוש לארבע שעות ביום, 35% גלשו בין שעה לשעתיים, 21% גלשו יותר מארבע שעות ביום ו-18% גלשו פחות משעה ביום.
  • 82% ענו כי הם משתמשים באפליקציות פיננסיות של הבנקים וחברות הגמל, הפנסיה והביטוח ו-81% מאותם המשתמשים דיווחו כי הם גם מבצעים פעולות פיננסיות שונות באמצעות האפליקציה.
  • 95% ממבצעי הפעולות משתמשים בכל סוגי הפעולות הזמינות באפליקציות ורק 5% דיווחו כי הם נמנעים מביצוע פעולות מסוימות אך מבצעים פעולות אחרות באפליקציות. 18% מכלל המשיבים ציינו כי הם משתמשים באפליקציות פיננסיות לצרכי קבלת מידע ועדכון בלבד, ללא ביצוע פעולות פיננסיות אקטיביות. 15% מכלל משתמשי האפליקציות הפיננסיות אף דיווחו כי הסירו את האפליקציה הפיננסית מהמכשיר הנייד שברשותם.
  • הסקר בחן את הרגלי השימוש של הישראלים באפליקציות חברתיות: 97% מהמשיבים לסקר ציינו כי הם משתמשים באפליקציית WhatsApp במכשיר הנייד שברשותם, 78% בפייסבוק, 34% באינסטגרם ו-7% בטוויטר. 19% מהישראלים משתמשים באפליקציות החברתיות בין שלוש לארבע שעות ביממה; 42% בין שעה לשעתיים; 10% למעלה מארבע שעות ו-29% גולשים עד שעה ביום.
  • לשאלה איזה סוג מידע לא יסכימו העונים לשתף ברשת (תשובות מרובות) ענו רק 11% כי יסכימו לשתף את כל סוגי המידע. לעומת זאת, 54% לא ישתפו מידע עסקי, 40% לא ישתפו את מיקומם (Check in), 24% לא ישתפו את הסטטוס הזוגי שלהם ו-39% לא ישתפו בתמונות או סרטונים אישיים. 17% אחוז בלבד מאפשרים גישה מלאה לשירותי המיקום של המכשיר הנייד שלהם, 72% מאפשרים סלקטיבית לאפליקציות מסוימות כגון Waze ו-11% חוסמים את נתוני המיקום לחלוטין.
  • 3% אחוז דיווחו בסקר כי פרצת אבטחה באחת האפליקציות במכשיר הנייד שלהם גרמה להם לנזק בעל משמעות ו-78% ציינו כי הם חוששים כי מידע שנאסף על ידי מפעילי האפליקציות השונות במכשירם עלולים לסכן אותם או את פרטיותם בעתיד. כמחצית מן העונים התקינו אמצעי הגנה על המידע למכשיר הנייד שברשותם
  • לשאלה אילו סוגי אפליקציות לא תסכים להתקין במכשיר הנייד עקב חשש ב"דלת אחורית" או פירצה (תשובות מרובות), 53% מהנשאלים דיווחו שאין להם בעיה להתקין כל אפליקציה בה יחפצו, 13% יחששו להתקין אפליקציות בנקאיות/פיננסיות, 8% חוששים מאפליקציות חברתיות, 19% יחששו מאפליקציות לעדכוני חדשות ו-26% יחששו מאפליקציות משחקים.
קרא עוד:  שוברת שוק: סאני מציעה חבילת סלולר ב-14.90 שקלים לחודש

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.