חברת מחקרי השוק IDC פרסמה את נתוני המכירות הגלובליים עבור שוק הטלפונים החכמים בעבור הרבעון הראשון של שנת 2018 (ינואר עד אפריל). המספרים מעידים על המשך מגמת הדעיכה בכמות המכשירים הנמכרים: בסך הכל נרכשו (נשלחו לחנויות ברחבי העולם 334.3 מיליון טלפונים חכמים, לעומת 344.4 מיליון יחידות באותו התקופה לפני שנה.

השוק הסיני, שנחשב לבעל פוטנציאל הצמיחה הגדול ביותר בשנים האחרונות, הוא דווקא זה שמוביל את הירידה: לראשון מאז 2013, רכשו הסינים פחות מ-100 מיליון טלפונים במהלך רבעון בודד. סמסונג (Samsung) מוסיפה להיות היצרנית הגדולה בעולם, עם נתח שוק יציב של כ-23.4 אחוזים. אפל (Apple), השנייה ברשימה, מציגה צמיחה נאה מ-14.7 אחוזים ל-15.6, וגם היצרנית וואווי (Huawei) הוסיפה כמעט שני אחוז, ל-11.8 אחוזים מהשוק. אולם הדילוג המרשים ביותר הוא זה של שאומי (Xiaomi), שהצליחה בתוך שנה אחת כמעט להכפיל את כוחה, מ-4.3 אחוזים מהשוק ל-8.4 אחוזים.

smartphone shipments q1 2018

זאת ועוד, בעוד שמספרי המכשירים הנמכרים נמצאים כאמור בירידה, רווחי החברות המובילות – ובראשן אפל – שוברים שיאים. אין אם כך סיבה של ממש לדאוג לחברות המובילות בתעשיית הטלפונים החכמים: הן אומנם מוכרות פחות, אך המכשירים הנמכרים יקרים יותר מאי-פעם.