אם תרצו בקרוב לרכוש מוצר בית חכם של נסט (Nest), חטיבת מוצרי הבית החכם של גוגל (Google), כנראה שלא תוכלו לעשות זאת יותר באמזון (Amazon). כלומר, אם זה מוצר שכבר נמכר בחנויות של ג'ף בזוס בעבר הלא רחוק, והוא עדיין קיים במלאי, אז אולי יש סיכוי קלוש. מוצרים חדשים? ממש לא, וגם לא כאלו שהמלאי הפיזי שלהם נגמר. אמזון פשוט לא תמכור את מוצרי הבית החכם של מי שנחשבת לאחת המתחרות הגדולות שלה בשוק הזה.

ההחלטה של אמזון, גם אם היא נראית מכוערת, הינה חוקית לחלוטין בארצות הברית. החברה פשוט מנצלת את מעמדה כאחת מהמובילות בתחום המכירות המקוון, במיוחד של מוצרים מהסוג הזה, כדי להשיג יתרון בתחום שבו היא גם יצרנית.

לפי דיווח של Business Insider, לא ממש הופתעו בגוגל מההחלטה שהייתה צפויה כבר מזה מספר שבועות. האתר מציין דיווח של יודע דבר שסיפר שההחלטה הועברה מאמזון למנהלים המתאימים בגוגל בשיחת ועידה, ושמדובר בהחלטה שהגיעה 'מלמעלה' ואינה קשורה כלל ועיקר לאיכות המוצרים של נסט. ההפך, אלו זכו לציונים והערכות טובים באתר המכירות.

בעוד השיחה התייחסה רק למוצרי בית חכם עתידיים של נסט, בגוגל החליטו להפסיק באופן מיידי את מערכת היחסים עם החנויות של אמזון, בהיבט של נסט, והמכשירים שכבר קיימים, כאמור, ייעלמו בהדרגה.

ועכשיו נותר רק לשאול, כנראה, את Alexa ואת Google Assistant, 'מי החברה הכי חזקה בעיר?'