עם שחרורה של מערכת ההפעלה iOS 5' לפני כארבע שנים' והצגת עוזרת הבינה המלאכותית העונה לשם סירי (Siri), רבים תהו מתי זו תוכל לתמוך כהלכה בשפה העברית. כיום, סוף סוף, גם תושבי ישראל יכולים ליהנות ממנה, אם כי עדיין רק באופן חלקי.

לאחר שהשיקה את גרסה 8.3 של ה-iOS, שמציעה כבר יכולת הכתבה קולית העברית, יכול להיות שגם סירי בדרך לגיור כהלכה. האפשרות החדשה שהיא מציעה מראה סירי מקומות רלוונטיים גם בישראל, בהתבסס על מיקומו הנוכחי של המשתמש והפעולה ברצונו לבצע, ובעברית.

כך, לדוגמה, יוכל המשתמש לומר לסירי את המילים I'm Hungry ('אני רעב'), וזו בתגובה תמליץ לו על מסעדות מוכרות יותר ומוכרות פחות בקרבת מיקומו הנוכחי – מהקרובה עד הרחוקה – וכאמור, בעברית. עד לעדכון הזה, בקשה כזו מסירי עזרה נתקלה בתשובה שהיא אינה יכולה לחפש מקומות באזורנו.

אך התמיכה במקומות ובעברית אינה נעצרת בסירי בלבד: על-ידי לחיצה על אחד המיקומים אותם היא מציעה, יקבל המשתמש את כתובתו המדויקת של המקום, ושוב בעברית, כמו גם מספר טלפון אליו יוכל לחייג ישירות. בנוסף, קיימת גם אפשרות לנווט למיקום הרלוונטי בעזרת שרות המפות של אפל, או לחלופין, בעזרת כל אפליקציית ניווט מועדפת אחרת כדוגמת Waze או שרות המפות של גוגל.