SpeakToIt, עושה מה שתבקשו ממנה

העוזרת האישית החדשה לאייפון, סירי, יודעת לתת מענה מדיוק יחסית לשאלות ולבקשות שמבקשים ממנה. אמנם הטכנולוגיה אינה חדשה ומזה זמן קיימים אפליקציות דומות, אך היא עושה את העבודה בצורה מושלמת ומגיבה מדויק. לבעלי מכשירי האנדרואיד השונים יש גם “סירי” משלהם, רק שהם נקראות איריס, אווה או אדווין. בדומה לסירי, הם מתחברים לרשת ובודקים חלק מהשאלות מול שרת האפליקציה, לכן אוצר המילים שלהם גדל עם הזמן וישנם תשובות רבות גם לשאלות לא קשורות. האפליקציות מבוססות על מנוע הפקודות הקוליות של גוגל שהוצג עוד בגרסה 2.1 וקיים כבר ברוב המכשירים, לכן כל שהיה צריך לעשות הוא לקחת זאת צעד אחד קדימה. בדקנו את האפשרויות הקיימות.

Iris, באה להתלוצץ
אפליקציה חדשה שיצאה בטרנד של Siri היא Iris (איריס) והיא עדיין בשלב בטא מוקדם. המפתח טען כי הוא פיתח את האפליקציה תוך 8 שעות בלבד והצליח להגיע לרמת דיוק גבוהה. כאשר יצאה לפני מספר ימים, היא עבדה בצורה איטית להחריד והתשובות היו מתקבלות לאחר כמה דקות. היום היא עונה בזריזות, אולם נראה כי המפתחים החליטו לוותר על הפונקציות האמיתיות של אפליקציה זו ולהשתמש בה כחבר לשיחה. לא הצלחנו ליצור הודעות, לקבוע פגישות או לנווט ליעד מסוים וקיבלנו בעיקר מידע מויקיפדיה, אבל בהחלט נהנינו מהתשובות המתחכמות שלה (כמו לדוגמה: "What do you think about iPhone", תשובה: "i don't like it")

מחיר: חינם
להורדה

Eva, הסקסית

Eve

הבחורה היפיפה שבתמונה אינה מסגירה את ההסברים שקיבלנו בפתיחת האפליקציה שכמעט גרמו לנו להתייאש. היא מספקת הסבר ארוך למדי לגבי השימוש בה, אך לאחר מכן היא פשוטה ומהירה. היא גם הקריאה לנו SMSים כשהתקבלו, אך היא לא ענתה לנו על כל השאלות ואוצר המילים שלה היה קטן מאוד.

קרא עוד:  עדכון במכשירי האנדרואיד גורם לזלילת סוללה, כך ניתן לשפר את המצב

מחיר: חינם
להורדה

SpeakToIt, זו שעובדת
אם כבר עוזרת אישית, אז צריך כזו שתדע להוליך אותנו במידה ואיבדנו את הדרך, לקבוע לנו פגישות ולכתוב בשמנו SMS. כזו היא Speaktoit Assistant שמצליחה לעשות את כל מה שרצינו ממנה ויותר מכך. היא גם עונה על שאלות שונות ומגיבה בהומור על שאלות מביכות. האפליקציה מציגה לנו את הדמות הנשית וניתן לשנות אותה לדמות גברית או לשנות ולהתאים את הדמות כרצוננו (צבע גוף, שיער, אף וכו’). היא הגיבה מהר, וענתה בצורה עניינית והגיונית. הצליחה לבצע את מגוון הדברים שביקשנו ממנה כמו לשלוח הודעות, לנווט ליעד מסוים ולקבוע לנו פגישות.

מחיר: חינם
להורדה

Vlingo, הפרקטית

SpeakToIt, מה שתבקשו

בדומה ל-Speaktoit, אפליקציית Vilngo פועלת מצוין ומגיבה היטב לבקשות שלנו ממנה. עדכנו את הסטטוס שלנו בפייסבוק, ביקשנו להפעיל את אפליקציית החיוג וביצענו חיפוש בגוגל אך היא לא עונה על שאלות שאינם לפי הדוגמאות שבמסך הפתיחה, לכן היא היא יותר פרקטית מאחרות ואולי קצת פחות מהנה. ב-Vlingo אין דמות שתדבר אלינו או מענה בקול רובוטי, אלא הכל מוצג כטקסט על המסך, כך אם נבקש את התאריך של היום או תחזית מזג האוויר היא תוצג על המסך ולא תוקרא לנו בקול רם, אולי כדי להציק לנו פחות. אם ממש נרצה נוכל לשמוע את התשובה בקול נשי על ידי לחיצה על כפתור “Read”. אפליקציה זו בניגוד לאחרות אינה משתמשת בקול בברירת מחדל של גוגל אלא מביאה קול שונה והרבה יותר אנושי, וחבל שמפתחי Vilngo לא משתמשים בה יותר.

קרא עוד:  למרות הביקורת: מיקרוסופט תמשיך להאזין לשיחות בסקייפ

מחיר: חינם, פרסומות. ישנה גרסה בתשלום.
להורדה

Edwin, המחפש
מתסכל כאשר האפליקציה אינה מבינה את רצונך כמו ה-Eva, עוד יותר מתסכל כשהיא מחליטה לבצע חיפוש בכל פעם שהיא אינה מזהה את בקשתנו. כך היה עם Edwin מספר פעמים שהעבירה אותנו לחלון החיפוש (ב-WolframAlpha משום מה), ולמרות ההסברים הברורים שבמסכי ההפעלה, היא לרוב לא הצליחה להבין את מבוקשנו ולא שיתפה איתנו פעולה. במסך העזרה ישנם דוגמאות שונות כיצד יש לשוחח עם Edwin, שלא הביע נכונות לזהות את קולנו אך בפעמים שזה עבד הוא עשה את העבודה.

מחיר: חינם
להורדה

לסיכום: אם אנחנו מחפשים את העוזרת האישית, זה כנראה עוד רחוק. אבל אם אנו זקוקים לסיוע מידי פעם בזמן נהיגה או כאשר הידיים אינם פנויות, יש פתרונות נחמדים ומשעשעים. Speaktoit ו-Vilngo עבדו לנו טוב, זאת למרות כי האנגלית שלנו היא לא שפת אם ויש את המבטא הישראלי המוכר, אם אנחנו מחפשים יותר להשתעשע, אז זאת Iris. במקרה של עברית, כאן מתגלים רוב המכשולים שכן לא ניתן לסמס, להתקשר או לשלוח לאיש קשר הכתוב בעברית ולכן מצטמצמים מספר הדברים שהעוזרת יכולה לעשות בשבילנו.

וידאו: Iris

וידאו: Vlingo

וידאו: Speak To It

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.