לאחר שראינו מסכים קעורים, גמישים ועגולים נראה כי הגיע זמנם של המסכים האמורפיים – 'שארפ' (Sharp) מפתחת מסכים אשר לא מוגבלים לצורה מרובעת או עגולה בלבד ויקנו למכשירי העתיד עיצוב ייחודי.

העיצוב הנוכחי של המסכים די מגביל, עד כה הרוב המוחלט של המסכים הגיעו בעיצוב מרובע או מלבני, עם מספר קטן של יוצאים מהכלל כמו המסך העגול בשעון ה-Moto 360, העיצוב המרובע מגביל באופן תאורטי את האפשרות ליישם אותם בשלל מכשירים. בבלוג הרשמי של החברה, Sharp World, הוכרז כי החברה עובדת על מסכים אמורפים, לא בעלי צורה מוגדרת, הניתנים לעיצוב בהתאם לשימוש אליו הם מיועדים, כך לדוגמא בבלוג מוצג אב-טיפוס הנראה כמו שלושה עיגולים שצורפו יחדיו ליצירת לוח מחוונים דיגיטלי לרכב.

עד כה היצרניות היו מוגבלות ליצירה של מסכים בתצורה מרובעת מכיוון שחלק מהמעגלים היו נמצאים במסגרת שמסביב למסך, אך אם פיתוח ה-Free-Form של שארפ המעגלים הלוו מפוזרים על-גבי המסך עצמו כך שניתן לייצר מסכים בעלי מסגרת דקה במיוחד שאינם מוגבלים לעיצוב מרובע.

כרגע המסכים בעלי הצורה החופשית נמצאים בפיתוח והחברה מייעדת אותם לשוק של יצרניות הרכב, אך לא מן הנמנע כי בעתיד החברה תייצר מסכים שכאלה גם ליצרניות של מכשירים אלקטרוניים אחרים, כרגע אין מועד מדוייק לתחילת הייצור.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.