בשלהי תערוכת CES 2014 הציגה סיגייט (Seagate) פתרון אחסון בנפח משמעותי עבור הטאבלטים המציפים כיום את השוק. למה להסתפק בזיכרון אחסון מצומצם ויקר שמגיע במקרה הטוב ל-64 ג'יגה-בייט אם אפשר לשלב בטאבלט כונן קשיח מכני שמציע לא פחות מ-500 ג'יגה-בייט מקום לאחסון?

כמובן שלא מדובר בכונן רגיל. מדובר בכונן חדש שעוביו בסך הכל 5 מ"מ שמכונה על ידי החברה Laptop Ultrathin HDD, וכפי שאפשר להבין משמו, הוא יועד בהתחלה לשוק מחשבי ה-PC, שוק בו שולטים כיום מחשבי האולטרה-בוק הדקיקים. אז אם אפשר לשלב כונן כזה במחשב דקיק, אז למה לא גם בטאבלט, תוך שמירה על עובי כללי של פחות מ-10 מ"מ כפי שמקובל בתחום?

segsate_tablet_with_hdd_2

החברה הציגה שתי מערכות שמשתמשות בכונן החדש, לצד אולטרה-בוק תקני: טאבלט רגיל בו הכונן משולב בתוך הגוף עצמו, ומערכת אחרת שמציעה תחנת עבודה מבוססת מקלדת בה נמצא הכונן לצד סוללה נוספת, מעבר לזו שנמצאת בתוך הטאבלט עצמו.

מדובר ברעיון בלבד שהוצג על ידי החברה במטרה לקדם את מכירות הכוננים שלה, אבל מעניין יהיה לראות מה תהיה התגובה של השוק. כך או כך, כפי שנתן לראות, הפער בין טאבלט רגיל למחשב היברידי הולך ומצטמצם, כשכבר מהרגע הראשון לא היה יותר מדי הבדל.