אפליקציה חדשה בשם Sarahah ששוחררה לפני כחודשיים, מצליחה בימים האחרונים לטפס לראש מצעד ההורדות ולעורר עניין רב בקרב צעירים, ובעיקר בני נוער. העיקרון דומה לאפליקציית "בליינדספוט" הישראלית (שזמינה כעת רק בסין תחת בעלות חדשה), או לאפליקציית Secret שקדמה לה – העברת מסרים אנונימיים בין משתמשים מבלי דרך לדעת מי השולח.

ברגע שמשתמש (אנונימי או לא) נרשם לאפליקציה, הוא מקבל לינק אישי וכעת הוא יכול לשתף אותו בין חברים או באמצעות פרסום ברשת. ברגע שאנשים מקליקים על הלינק, הם יכולים לשלוח לו הודעות בלי צורך להזדהות והמשתמש רואה אותן מבלי לדעת מי שלח אותן או להגיב להן.

Sarahah פותחה על ידי מתכנת סעודי בשם זידאן אל-אבידין תאופיק, שטוען כי המטרה היא לאפשר לעובדים לקבל משוב אנונימי בצורה אמינה יותר, כך שיוכלו לדעת בדיוק מה חושבים עליהם ללא צורך בנימוס או בגינונים חברתיים, ומבלי חשש שיפוטרו אותם על הבעת דעתם. יחד עם זאת, ובדומה למה שקרה עם בליינדספוט, בני נוער שגילו את Sarahah משתמשים בה כדי לרכל על חבריהם מבלי חשש. בנוסף ישנו קישור עם הרשת החברתית סנאפצ'אט (Snapchat), מה שמקל על משתמשים לשתף את הלינקים שלה.

כתוצאה מכך הורים רבים כבר מתלוננים כי ילדיהם חווים בריונות ברשת (cyberbullying) באמצעות האפליקציה, וכי האנונימיות הרבה מעודדת התנהגות אכזרית ופוגענית במיוחד. חלקם אף טוענים כי ילדיהם מקבלים איומי מוות וקריאות להתאבדות, לצד הערות נבזיות על משקל, נטייה מינית, צבע עורם ועוד.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

בחנויות האפליקציות Sarahah עדיין זמינה להורדה, עד אשר מישהו ינקוט בצעדים הנדרשים.