בעידן בו הכל מתחבר להכל, עידן בו מספיקה לפעמים נגיעה של מכשיר טלפון בגב של מכשיר אחר כדי לזהות אחד את השני ולהקים מייד רשת להעברת קבצים בין השניים, קשה כבר לצפות לעבודה עם משהו שאינו מתחבר בצורה אלחוטית כזו או אחרת למכשירים שלנו. הירידה החדה במחירים של השימוש ברשת סלולארית, ולא משנה מה הדור שלה – בטח יפוצצו אותנו במחירים בהתחלת ההרצה הרשמית של רשת ה-LTE בארץ – בטח ובטח תורמת לכיוון הזה. אם אפשר להתחבר מכל מקום לכל מקום, אז למה שלא לנצל את זה עד הסוף?

עבור רבים מביניכם שקוראים את השורות הללו התשובה היא ברורה: אם רוצים לאחסן קבצים, שומרים אותם בענן, לפחות ברגע שנפח האחסון הפנימי של הטלפון החכם או הטאבלט הולך ומתקרב אל קיצו. לא משנה לאיזה ענן, כי ממש קל לבחור מבין ההיצע החינמי העצום, ובמיוחד שהרי אפשר להירשם לכמה וכמה שירותי אחסון כאלה במקביל. לא משנה מה הסם שלכם, אם קוראים לו Dropbox או Box או One Cloud או בכלל בזק, לכל אחד מהם יש מספיק מקום פנוי בחינם להציע לכם כדי שתאחסנו את מיליון התמונות ואלפי סרטוני הוידיאו שאתם במצלמים באמצעות הטלפון שלכם. רק תבואו.

אז זהו, שלא בדיוק. עם כל היתרונות שיש לענן, ועם כל היכולת להעלות אליו בקלות את הקבצים שלכם, לענן יש את הבעיות שלו. האקרים שמשתוללים להם לפתע ומחליטים להיטפל דווקא לשירות בו מאוחסנים סרטוני הוידאו הכי חשובים שלכם, תקלות בשרת המרוחק שנובעות מ..פשוט תקלות, בעיה באינטרנט. כך, לפעמים, נתקלים במצב בו בדיוק ברגע שרוצים להראות את התמונה הכי חשובה לכם, היא לא זמינה.

אבל כמו תמיד, כונן זיכרון ההבזק מגיע לעזרה (כן, באנגלית זה נשמע יותר טוב). עבור כל אלו שלא רוצים לשים יהבם על שמירת קבצים ברשת, אם מסיבה פרנואידית כזו או אחרת או אם מסיבה של זמינות קבועה של קבצים, הוא מציע את עצמו כאמצעי לשמירת קבצים שזמין בכל רגע בכיס או בתיק.

קרא עוד:  להיט: מיליארד וחצי הורדות לאפליקציית TikTok

וכמנהג העולם המודרני, יש גם התקדמות בתחום הזה, וסנדיסק (SanDisk) מציעה כיום כונן שמאפשר לכם להתחבר אליו מכל מכשיר שהוא, כולל מחשב שולחני אבל בעיקר מטלפון חכם ומטאבלט, באופן אלחוטי לחלוטין.

SansDisk Connect Wireless Flashdrive 2

מדובר ב-Connect Wireless Flash Drive. כונן זיכרון הבזק בגודל סטנדרטי שכולל שבב WiFi שמאפשר להפוך אותו לנקודה חמה אליה ניתן להתחבר מכל מכשיר שתומך ב-WiFi במטרה להעלות ולהוריד קבצים.

הדרך הפשוטה לעשות זאת היא להוריד עבור המכשיר שלכם את האפליקציה המלווה מהחנות המתאימה (כאן ל-iOS וכאן לאנדרואיד). לאחר שלוחצים לחיצה בת כמה שניות על כפתור ה-WiFi של הכונן כדי להפעיל אותו, ומזהים זאת לפי הפס הכחול התחתון בכונן שמתחיל להבהב, מפעילים את האפליקציה המתאימה, מתחברים לכונן וגמרנו. ואפשר לעשות זאת בכל מקום ובכל שעה, אם יש מחשב בסביבה או אין, להבדלך ממקרה של יישומים שמחברים בין המכשירים למחשב שולחני/נייד ומאפשרים להעביר קצבים בין שני הקצוות באופן אלחוטי.

למעשה באותו רגע של יצירת הקשר, כברירת מחדל, יוצרים חיבור WiFi בין המכשיר לבין הכונן בלבד, ולא מעבר לכך, וניתן לגשת לכל הקבצים השמורים בכונן, להזרים אותם, להעתיק אותם לטלפון/טאבלט, או להוריד קבצים ששמורים בטלפון/טאבלט אל הכונן (ברירת מחדל לתיקייה Downloads). פשוט מאוד, קל מאוד, ובכל מה שקשור לחיבור אלחוטי בין מכשירים, קצב ההעברה אפילו סביר בהחלט.

מה זה סביר בהחלט? בואו נאמר כך: צפינו בסרט באורך מלא באיכות HD בהזרמה מהכונן למכשיר הטלפון בו השתמשנו לבדיקה ולא היו כל תקיעות. הסרט זרם מהתחלה ועד סופו ללא כל הפרעה, קפיצה, עצירה, מריחה וכל מיני בישין מרעין אחרים.

DOKtestדווקא שחיברנו את הכונן למחשב, כמו כונן זיכרון הבזק רגיל, התאכזבנו.מדובר בכונן USB 2.0 בלבד, ועוד איטי במיוחד. ראו לבד את התמונה של הבדיקה שלנו: בהעברת קבצים בגודל של 1 ג'יגה-בייט הגענו לקצב של 17.81 מגה-בייט/לשנייה בלבד, וזה עוד בקריאה. אבל מכיוון שהוא לא ממש אמור לשמש ככונן כזה, אולי זה לא ממש נורא.

קרא עוד:  בשורות טובות לבעלי Mi Box S: עדכון Android TV 9 בדרך

עוד דבר שלא ממש אהבנו זה את היישום. הוא קצת פשטני מדי. קיווינו שנוכל לבחור בכל פעם את התיקייה אליה נוכל לפנות גם בעת שמירה, כדי לשמור על הסדר שלנו, ולא רק לתיקיית ההורדות. זה אמר שכדי לסדר את הכונן צריך, נכון, לחבר אותו אל המחשב.

מה שכן שמחנו לגלות הוא שלא חייבים להתנתק מהאינטרנט האמיתי בכדי להשתמש בכונן. אמנם כברירת מחדל זה מה שקורה, אבל סיור קצר בהגדרות גילה שאפשר לבחור להתחבר במקביל גם לאינטרנט המלא  כדי להמשיך לגלוש, לדוגמה, בזמן שמעתיקים כמות גדולה של קבצים לכונן.

הטעינה של הכונן אפשרית מכל מחבר USB של מחשב או מטען USB רגיל, והסוללה מספיקה בערך ל-4 שעות עבודה. לא מספיק אפילו כדי לראות סרטים בטיסה לרוב היעדים באירופה, אבל ניחא. זה לא ממש אמור לשמש לזה.

עד שמונה משתמשים יכולים להתחבר לכונן בו זמנית כדי להוריד ולהעלות קבצים, אבל ברגע שמתחילים בהזרמת וידאו או אודיו, הוא מגביל את השימוש לעד שלושה משתמשים כדי לשמור על רוחב פס ראוי.

ConnectFD-2

אנחנו בדקנו את גרסת ה-16 ג'יגה-בייט שעולה לפי מחירון היצרן 229 ש"ח, אבל יש גם גרסאות של 32 ו-64 ג'יגה-בייט. הזיכרון עצמו הוא כרטיס microSD שממוקם בחלק התחתון של המכשיר מתחת למכסה מתאים, כל שאפשר להחליפו תמיד בכרטיס אחר מתי שרוצים.

בשורה התחתונה מדובר בכונן זיכרון הבזק חביב שמבצע התאמה לעולם המודרני, והוא בהחלט יכול להיות שימושי עבורכם אם אתם רוצים לשמור את הקבצים קרוב אליכם, ולא בטלפון או בטאבלט.

אבל אם אתם לא ממש צריכים את הקבצים שלכם מתחת ליד כל הזמן, כנראה שהפתרונות החינמיים בענן יספיקו לכם. ואם כל מה שאתם רוצים לעשות זה מדי פעם לשחרר מקום פנוי בטלפון שלכם, בלי צורך ובלי רצון לקחת אותם אתכם בכיס, התחברות למחשב מדי פעם יכולה לספק אתכם.

http://www.youtube.com/watch?v=JFb5uvtHCcU