פחות מיממה עברה מאז השקת דגם האייפון המשודרג של אפל, אייפון 4S על ידי טים קוק, וסמסונג הקוריאנית לא מאחרת להגיב על מנת לשמור על התדמית ולהנחית מכה כנגד המתחרה הישירה שלה בשוק הסמארטפונים. סמסונג הגישה צו מניעה זמני כנגד השקה ומכירת הדגם החדש 4S במספר ארצות באירופה ביניהן צרפת ואיטליה, שם מיועד המכשיר להשקה ב-18 וב-28 לחודש זה, ונראה כי המאבק המשפטי בין שתי המתחרות הגדולות ביותר בתחומן בשוק הסמארטפונים כיום אינו פוסק ולא הולך להסתיים בקרוב.

סמסונג הגישה את התביעה בפריז ומילאן וטוענת שאפל בדגם האייפון החדש, הפרה בצורה חמורה למדי מספר פטנטים שבבעלותה בתחום טכנולוגיית הקליטה והשידור בתדרי הדור השלישי (WCDMA) ואם לדייק בפרטים אז בין היתר מדובר בתעבורת המידע על גבי הדור השלישי. בהצהרה אמרו בסמסונג: "אפל ממשיכה להפר באופן בוטה וגורף את זכויות הקניין הרוחני שלנו ורוכבת בחינם על הטכנולוגיות שפיתחנו, אנו נמשיך להגן בעקשנות על הקניין הרוחני שלנו". בינתיים מאפל לא התקבלה כל תגובה, אך אם סמסונג אכן תצליח במשימה, יהיה לאפל חיים קשים לא פחות ממה שהיא עושה לסמסונג.

שתי החברות תובעות אחת את השנייה על פטנטים שהופרו, אפל טענה שסמסונג העתיקה את ההצלחה של האייפד והאייפון  בטאבלטים ובסמארטפונים שלה, וסמסונג מצידה הכחישה והחזירה בתביעות משלה על פטנטים מסוימים. שתי החברות ניסו מכבר להגיע להסכם ביניהן לגבי עניין הפטנטים אחת של השנייה, אך אפל טענה שהמחיר שסמסונג דרשה היה גבוהה מדי. בעקבות הסכסוכים, שיתוף הפעולה העסקי שהיה בינם בתחום החומרה צומצם ואפל אף עברה לספקי חומרה אחרים בשוק. (מקור)