הטכנולוגיה שהביאה את המסכים הדקים לעולם הולכת ונעלמת: חטיבת המסכים של סמסונג, Samsung SDI הודיעה כי היא סוגרת את המפעל לייצור פאנלי פלאזמה עבור מסכי טלוויזיה ב-30 לנובמבר השנה. לפי הדיווחים ב-Cnet, הסיבה העיקרית היא בשל ירידה בדרישות השוק למסכי הפלאזמה ומעבר לטכנולוגיות אחרות.

“אנו מתכננים להמשיך בעסקי מסכי הפלאזמה (PDP TV) עד סוף השנה הנוכחית, זאת בשל היחלשות הדרישות בשוק. אנחנו נשארים מחויבים ללקוחות ולמוצרים שיעמדו בדרישות השוק, ואנו נתמקד בצמיחה של הזדמנויות חדשות במסכי ה-UHD והמסכים הקעורים”, נאמר בהודעה.

סדרת מסכי F8500 היא למעשה סדרת הפלאזמות האחרונה שהציגה החברה הדרום קוריאנית, כך למרות הביקורות החיוביות על סדרה זו, נראה כי השוק מעדיף את מסכי ה-LED הדקיקים ובעלי הטכנולוגיות החדישות יותר.

סמסונג מצטרפת לפנסוניק (Panasonic) שהודיעה גם היא בשנה שעברה על הפסקת ייצור מסכי טלוויזיה שעיקר עבודתה היה בייצור מסכי פלאזמה איכותיים, אולם בשל עלויות נמוכות יותר של מסכי LCD ו-LED היא החליטה כי אין זה כלכלי להמשיך. דיווחים אחרים אומרים כי גם LG, המתחרה של סמסונג בארצה תפסיק גם היא עם ייצור של פאנלים למסכי פלאזמה, כך שמסכים בטכנלוגיה זו יהיו בקרוב רק בארכיון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.