סמסונג אלקטרוניקס בע"מ, מובילה עולמית בתחום המדיה הדיגיטלית חשפה היום בכנס CES  בלאס ווגאס את טלוויזיית ה- OLED הגדולה ביותר, יצירת מופת שזוכה לשבחים בקרב כל משתמשי מערכות הבידור הביתי ואוהבי העיצוב באשר הם.

טלוויזיית ה- 55 אינץ' מורכבת ממסך זכוכית יחיד ועובדת באמצעות טכנולוגיית ה- OLED המתוחכמת של סמסונג המביאה לאיכות תמונה יוצאת דופן. ייצור הדגם יחל השנה על קו ייצור חדש לחלוטין מדור 8 שנוצר ע"י סמסונג עבור טלוויזיות  ה- OLED באופן בלעדי.

טלוויזיית ה- OLED החדשה של סמסונג מייצגת את שיא הטכנולוגיה החדשנית ומסמנת את תחילתו של עידן חדש של טלוויזיות בעיצוב מינימליסטי.

פנל הטלוויזיה החדש שוקל כשליש ממשקלו של פנל ה- LED והטלוויזיה כולה שוקלת כ- 25% אחוז פחות מכל טלוויזיית LED סטנדרטית. באמצעות העיצוב המלוטש, עובי הפנל הוא 1.6 מ"מ ועובי הטלוויזיה כולה הוא 7.6 מ"מ- באופן מפליא, הרבה יותר דקה ממכשיר הפלאפון Galaxy S2 שנחשב לאחד מהמכשירים הדקים בעולם.

העיצוב המרהיב של סמסונג הוא הישג הנדסי יוצא דופן היוצר טלוויזיה המשתלבת בכל סביבה. כאשר הטלוויזיה מופעלת, תמונה בהירה מאירה את המסך מקצה לקצה וכאשר מכבים אותה, היא משתלבת בצורה אלגנטית כמו זכוכית מרחפת על הקיר. כאשר הטלוויזיה תלויה על הקיר היא דומה יותר ליצירת אמנות מאשר למכשיר אלקטרוני.

טכנולוגיית ה- Super OLED מבטלת את הצורך במסנן צבע מכוון שהיא מכילה בתוכה תת פיקסלים של RGB. כמו כן היא מבחינה בין דרגות שונות של צללים, כך שהצופה יכול לראות את הפרטים הקטנים ביותר גם בסצנות חשוכות במיוחד.

טלוויזיית ה- OLED מאופיינת באיכות תמונה מציאותית גם בדגמי ה- 2D וגם ב- 3D עם שיפור של כ- 40% בדיוק הצבעים לעומת דגמי ה- LED. בנוסף, הטכנולוגיה החדשה היא בעלת זמן תגובה מהר פי 1000 מהטכנולוגיה שהייתה קיימת ב- LED וכך מבטלת את טשטוש התנועה גם בסצנות המהירות והעמוסות ביותר.

באמצעות ה- Smart Hub המשולב בטלוויזיה, ניתן לגשת לכל סוגי התוכן דרך מסך אחד. הממשק החדש שודרג כך שהניווט בו קל יותר והביצועים מהירים יותר: עם דפדפן אינטרנט חדש המשתמש יכול לפתוח מספר דפים בו זמנית ולשפר את חווית השימוש באינטרנט.
הטלוויזיה מצוידת  בשבבים כפולי ליבה חדשים של סמסונג המאפשרים גלישה חלקה והרצת יישומים מרובים בו זמנית.

נכון להיום, חנות האפליקציות של סמסונג- HDTV-apps store, מכילה יותר מ-1400 אפליקציות הכוללות גם מותגים מובילים.

אפליקציית ה- Media Hub של סמסונג אשר תהיה זמינה בטלוויזיה החדשה מאפשרת

גישה מהירה למבחר רחב של סרטים ותוכניות מיד בבוקר אחרי שהן משודרות וגישה לעונות ישנות של סדרות. אפליקציית ה- AllShare של סמסונג מציע דרך נוחה למשתמשים לגשת, לנהל ולשתף תכנים דרך "ענן האחסון" ולגשת לתוכן זה באמצעות טלפונים חכמים, טאבלטים, מצלמות, מחשבים או טלוויזיה, מכל מקום.

מאפיין ייחודי נוסף הוא השימוש בטכנולוגיית האינטראקציה החדשה של סמסונג המנהלת בקלות את חוויית הטלוויזיה. באמצעות תנועת ידיים, בקרת קול ותכונות זיהוי פנים ניתן להפעיל את השליטה בטלוויזיה מרחוק. המשתמש יכול לכבות את הטלוויזיה או להפעיל יישומים נבחרים באמצעות דיבור, להשתמש בקול על מנת להפעיל את פונקצית החיפוש בדפדפן האינטרנט ו"להגיד" לטלוויזיה מה הוא מחפש.

המצלמה המובנת בטלוויזיה מזהה את תנועות המשתמש ומאפשרת שליטה אינטראקטיבית  ושני המיקרופונים החד כיווניים מזהים את קול המשתמש באמצעות הטכנולוגיה אשר עוזרת להפריד את כל רעשי הרקע מפקודות המשתמשים.

"לסמסונג יש היסטוריה ארוכה ביצירת מוצרי OLED הכוללים גם פלאפונים ניידים, מצלמות דיגיטליות ומכשירי טאבלט" אומר סאנג צ'ול לי, סגן נשיא בכיר של עסקי תצוגה חזותית בסמסונג אלקטרוניקס. "באמצעות איכות תמונה מציאותית, אינטראקטיביות חכמה, אפליקציות של סמסונג ופונקצית תלת מימד, הכול בתוך פורמט דק ומוצב, מצליחה סמסונג להשיק את הטלוויזיה של המחר כבר היום".