רשת דור חמישי 5G

סמסונג (Samsung) הכריזה כי מודם הדור החמישי הראשון מתוצרתה המיועד למכשירים ניידים, ה-Exynos Modem 5100, נמצא כעת בייצור המוני. דגם ה-Galaxy S10 5G המשווק בקוריאה יהיה אחד הראשונים שיעשו בו שימוש, אם כי בדגם האמריקאי של אותו מכשיר החליטה סמסונג לשלב מעבד מתוצרת קוואלקום (Qualcomm), ולא את המודם שלה.

ל-Exynos Modem 5100 תמיכה מלאה במפרט העדכני לרשתות סלולר בדור החמישי, אך גם תמיכה לאחור בטכנולוגיות קודמות החל מהדור הרביעי המוכר (LTE), דרך חיבורי דור שלישי ואפילו חיבורי דור שני וותיקים מסוג GSM ו-CDMA. כמובן שהתמיכה ברשתות תלויה גם בתכנון המכשיר שבו המודם משולב, והיצרנית הרוכשת מסמסונג את המודם היא זו שבוחרת בסופו של דבר באילו תקנים ורשתות היא מעוניינת לתמוך.

Image result for Samsung starts mass production of 5G chips

בסמסונג טוענים כי המודם מתוצרתה מספק כבר עתה ביצועים אמינים ומהירים, למרות היותו מוצר דור ראשון. הוא אף מסוגל לצמצם את צריכת האנרגיה בעד 30 אחוזים בהתאם לעוצמת השידור הנדרשת. פרט אחד שאיננו מוזכר בהודעה לעיתונות הוא המחיר, שנקבע כמובן במשא ומתן ישיר בין סמסונג ובין היצרניות הרוכשות ממנה רכיבי חומרה. נותר רק להניח כי בשלב זה, מדובר בפיסת חומרה יקרה למדי: אף מכשיר דור חמישי שנחשף עד כה איננו נמכר מתחת לרף 1000 הדולרים.