סמסונג (Samsung) חשפה את אחד המוצרים אותם תציג במסגרת תערוכת האלקטרוניקה CES 2019 שתפתח בשבוע הבא. מדובר במסך מחשב בעיצוב ייחודי, שנועד לחסוך במקום ולפנות את שולחן העבודה בזמן שלא משתמשים בו. סמסונג מכנה את המסך החדש ״Space Monitor״, והוא יוצע למכירה בשני דגמים: האחד בגודל 27 אינץ׳ ורזולוציית QHD, והשני בגודל 32 אינץ׳ ורזולוציית 4K.

פרט העיצוב הייחודי במסך הוא למעשה הזרוע המחזיקה אותו. זו מתחברת בצידה התחתון לדופן שולחן העבודה, וניתנת לשימוש במספר זוויות שונות. ניתן למקם אותה כך שהמסך קרוב אל המשתמש או אפילו צמוד לשולחן, או להעמיד אותה כך שהיא שטוחה לגמרי ונצמדת לקיר. במצב זה – השולחן נותר פנוי לחלוטין לעבודה. מאחר וכבלי החשמל וחיבור ה-HDMI של המסך חבויים בתוך הזרוע עצמה, ניתן ליהנות מסביבת עבודה מסודרת ונאה.

סמסונג עדיין לא מוכנה להכריז על מחיר או תאריך יציאה רשמי בעבור ה-Space Monitor. כמו כן, נראה כי שני הדגמים הראשונים אינם כוללים אפשרות לשליטה באמצעות מגע, למרות שנראה כי מדובר בתכונה מתבקשת למדי. בהחלט ייתכן כי בהמשך תכריז סמסונג על דגמים נוספים המצוידים בזרוע הייחודית של ה-Space Monitor, המשלבים גם ממשק מגע.