סמסונג (Samsung) מובייל פרסמה את הדוחות הכספיים שלה לרבעון האחרון, ונראה כי היא יוצאת מהמשבר שהייתה שקועה בו במהלך השנתיים האחרונים מאז השקתו של ה-Galaxy S4.

מלבד צמיחה ברווח התפעולי מ-3.6 מיליארד דולר ברבעון השלישי 2014 ל-6.42 מיליארד דולר לרבעון השלישי 2015, לפי הנתונים שפרסם IDC, החברה גם מדווחת על עלייה במכירות המכשירים. סמסונג עדיין נמצאת במקום הראשון עם נתח שוק של 23.8 אחוז שהם מכירות של 84.5 מיליון מכשירים ברבעון השלישי של השנה, הנחשב לעלייה של 6.1 אחוז משנה לשנה.

במקום השני נמצאת אפל עם נתח של 13.5 אחוז ומכירות של 48 מיליון מכשירים, אבל במקרה שלה, מדובר בעלייה של 22.2 אחוז משנה לשנה, זאת בזכות דגמי ה-iPhone 6 שהביאו לשוק את מה שדרש – מסכים גדולים. במקום השלישי נמצאת וואווי עם עלייה מרשימה מאוד של 60.9 אחוז משנה לשנה ונתח שוק של 7.5 אחוז כשלאחריה, לא בהפרש גדול, נמצאת לנובו ובמקום הרביעי שאומי (Xiaomi).

לסמסונג (Samsung) לא היו חיים קלים בשוק הסלולר בתקופה האחרונה. אפל (Apple) השיקה מכשירים גדולים שהצליחו לנגוס בזכותו בפלח השוק שלה ובמקביל כניסתם של היצרניות הסיניות כמו שאומי (Xiaomi) וואווי (Huawei) מראים כי השוק מחפש את התמורה למחיר. אולם, עם הגעתם של דגמי ה-Galaxy S6 ו-Galaxy Note 4/5 וצמצום ניכר במספר המכשירים שהשיקה היצרנית, היא הצליחה לסגור את הפערים.

קרא עוד:  עדיין כאן: HTC תכריז על טלפון חדש בשבוע הבא

כעת העיניים נשואות לעבר הדור הבא ומה היא תצליח אכן לעשות שייתן לה יתרון אל מול עלייתם של המותגים הסינים.