הטלוויזיות החכמות כבר מחליפות אט אט את הטלוויזיות הקיימות ומאפשרות לגלוש באינטרנט, להוריד אפליקציות, לצ’וטט בוידאו ועוד, אך עם היתרונות מגיעים גם החסרונות. חברת סטארט-אפ ממלטה טוענת כי היא גילתה “דלת אחורית” בטלוויזיות החכמות של סמסונג Smart TV המאפשרות להאקרים להשתלט על הטלוויזיה.

חברת ReVuln הציגה בוידאו את מה שהיא מכנה “פירצה המאפשרת לאחזור מידע רגיש, לאיסוף מידע ולקבלת הרשאות מלאות (Root) על הטלוויזיה”. למעשה, ברגע שהטלוויזיה מחוברת לאינטרנט, היא חשופה לכל ובאמצעות הפירצה ניתן להשתלט על הטלוויזיה, לשנות ערוצים מרחוק, להוריד ולשמור את היסטוריית השימוש, לקבל סיסמאות והרשאות וכן חומרים אישיים אם נשמרו דרך התקן USB המחובר למסך. במידה וקיימת במסך גם מצלמה, ניתן להתחבר אליה ולרגל אחר צופי הטלוויזיה בבית, או לטעון רוגלה בהתקן הנייד וכאשר הוא יחובר למחשב הוא יפיץ את עצמו וירגל אחר המשתמש.

“הפירצה המסוימת הזו משפיעה על כלל הטלוויזיות של סמסונג מהדור האחרון וממספר דגמים”, אמרו בחברה ל-The Register, אולם הדבר לא מסתיים רק בטלוויזיות של סמסונג שכן רבים הסיכויים כי גם בשאר החברות המשווקת דגמים של טלוויזיות חכמות גם כן קיים חשש כי הם פגיעות באותו האופן. ReVuln בחנו את הדגמים של סמסונג מכיוון שהם נפוצים יותר בשוק אך הם מתכוונים להמשיך ולחקור יצרניות נוספות.

ReVuln אמרו כי הם אינם משתפים את המידע עם סמסונג ומתכננים למכור את פרטי הפירצה כדי להגביר את הפיתוח של המערכת ותיקון התקלה. אז אם יש ברשותכם טלוויזיה חכמה והיא מחליפה ערוצים בעצמה, אל תקראו לטכנאי כי הוא לא יוכל לעזור לכם. צפו בוידאו ההדגמה שבהמשך.

קרא עוד:  עיצוב ה-Note 10 הודלף: שינוי דרמטי מהדגם הקודם

>> מהי טלוויזיה חכמה ומה אפשר לעשות איתה? בדקנו
>> אין טלוויזיה חכמה? קחו אנדרואיד בסטיק
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.