סמסונג (Samsung) מוסיפה לבחון עיצובים חדשים ויוצאי דופן למכשירי טלפון חכם, ופטנט שאותו רשמה החברה מוקדם יותר השנה ונחשף כעת וכולל פרטים על עיצוב סליידר נשלף עם מסך ״ראשי״ הפועל תמיד, ומעין הרחבה הניתנת לשליפה ומגדילה את שטח התצוגה.

מסמכי הפטנט שנחשפו באתר LetsGoDigital מציגים מכשיר שאיננו גדול מטלפון חכם רגיל, אולם במשיכה קלה ניתן להגדיל את שטח התצוגה שלו בכ-25 אחוזים. המסך עצמו גמיש ומיוצר באופן דומה לזה של מסך ה-Galaxy Fold, אולם מאחר וציר הפתיחה נמצא כולו בתוך מארז המכשיר ונע בשני כיוונים בלבד (״למעלה״ ו-״למטה״), הוא צפוי להיות עמיד ואמין יותר מציר המסתובב כמעט 360 מעלות.

Samsung slider smartphone

אפשרות שאותה מציינת סמסונג במסמך היא הסתרת עדשת המצלמה האחורית בתוך החלק הנשלף, בדומה למצלמות הנשלפות הקיימות כיום בדגמים שונים. במקרה זה, צילום באמצעות המצלמה האחורית ידרוש כמובן שליפה מלאה של ״הרחבת״ המסך.

סמסונג מתארת את הקונספט בשם ״תצוגת מפל״ (Waterfall Display), ועצם קיומו של מיתוג מזה סוג – בניגוד לשם קוד טכני בלבד – רומזת על כוונה אמיתית לשווק את המוצר. עם זאת, כמובן שנכון לרגע זה לא הכריזה סמסונג על שום כוונה לייצר טלפונים חכמים בתצורה החדשה, וייתכן שיעברו שנים, אם בכלל, בטרם תעשה זאת.