סמסונג היא אחת מיצרניות המסכים הגדולות בעולם, אשר עושים דרכם אל מגוון של מכשירים ניידים – על-פי החברה ההתפתחות הבאה בענף היא ייצור של והטמעה של מסכים גמישים ולמרות שבשנים קודמות החברה כבר הציגה את הטכנולוגיה בעבר, ניתן לראות היום לראשונה את המסך הגמיש לוקח חלק ממכשיר אבטיפוס מתפקד.

למתוח את גבולות המסך

ניתן להציג התראות על צד המכשיר.

כיום גודל המסך מוגבל לגודל המכשיר, ובהכרח על-מנת לספק שטח תצוגה גדול יותר יש להגדיל את המכשיר. בתמונות קונספט על הבמה כשסמסונג הציגה את 'יוהם' (Youm), השם של סדרת המסכים הגמישים, נראה מחשב לוח בעל מסך גמיש שכאשר הוא לא בשימוש ניתן לגלגל את המסך לתצורת צילנדר ולשאת אותו לכל מקום – אך זהו קונספט עתידי שלבטח יגיע רק בעוד מספר שנים.

כדי להדגים מה צופן בתוכו העתיד הקרוב יותר הציגה סמסונג מכשיר אב-טיפוס אשר עושה שימוש בפאנל OLED גמיש, המסך בעל יחס תצוגה של 16:9 ורזולוציה של 720P מתעקל לצידי המכשיר, העיקול מאפשר הצגה של מידע בקצוות המסך גם כאשר ישנו כיסוי על רוב המכשיר – כך ניתן לצפות בהתראות אחרונות מבלי להסיר את הכיסוי.

בחברה מציינים יתרונות נוספים של מסכים גמישים שכן הם לא מכוסים בזכוכית אלא פלסטיק גמיש ולכן עמידים יותר למכות ונפילות. האם עלינו לצפות כי למכשיר הגלקסי 4 יצוייד במסך מעוקל שכזה, נאלץ להמתין שכן האב טיפוס שהוצג על הרחבה בלאס-ווגאס לא היה מכשיר טלפון מתפקד במלואו.

וידא: הצגת המסך הגמיש

בתוך כך סמסונג הציגה בתערוכה את הטלוויזיות בעלות רזולוציה ה-4K אשר נקראת גם 'Ultra-HD' ואת טכנולוגיית ה'Green LCD', סדרה של מסכים בעלי פאנל LCD אשר לדברי החברה חסוכניים ב-25 אחוז יותר בחשמל, אך לא מסרו בהשוואה לאיזה טכנולוגיה. על-פי החברה הפאנלים הירוקים יניעו את מחשבי הלוח של העתיד ויציעו זמן סוללה מרשים יותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.