עדכון מערכת הפעלה ל-Galaxy S III ששוחרר OTA בימים האחרונים הוכרז על ידי סמסונג (Samsung) כטלאי שנועד לעזור ליציבות המערכת, אך כעת מתברר שהסיפור מעט שונה. הטלאי, שהוכן בעזרת גוגל (Google), מסיר ממערכת ההפעלה את פונקציית החיפוש המקומי במכשיר, אותו חיפוש שמאפשר לבצע לחפש אחר אנשי קשר, הודעות מיידיות והודעות ודואר אלקטרוני שקשורות לאותו שם.

סמסונג החליטה על דעת עצמה להסיר את החיפוש הזה מתוך פחד שאפל (Apple) תגיש תביעה לאסור את מכירות מוצר הדגל החדש של החברה בארצות הברית, בדומה לתביעות שהגישה במקום אחר. בסמסונג, שמספרים שמכרו כבר למעלה מ-10 מליון יחידות של ה-S III, לא רוצים לתת סיבה למתחרה הגדולה להפריע בדרך כלשהי.

למעשה, מדובר באותו עדכון שביצעה גוגל בעצמה במכשירי ה-Nexus שחלקה למפתחים בהכרזה הרשמית על Jelly Bean, כשכידוע, גם טלפונים אלו מיוצרים על ידי סמסונג.

האם גוגל החליטה לשנס מותניים ולהתחיל לעזור ליצרניות החכמופונים והטאבלטים שמשתמשות באנדרואיד במלחמתן נגד התביעות שמוטחות בהן מצד אפל? כנראה שכן, אבל עדיין ניתן לראות אם היא תתייצב בבית המשפט לצידן, והאם מדובר גם בעזרה לחברות אחרות להוציא סמסונג.

כך או כך, זו לא פעם ראשונה שמבוצע שינוי במערכת ההפעלה מבית גוגל. השינוי באופן בו משחררים את הנעילה בגרסה 4.0 ומעלה הוא אחד מאלו שמעשה "נכפה" על גוגל לאור הדמיון בגרסאות הקודמות של מערכת ההפעלה לפתיחת נעילת ה-iPhone וה-iPad.

קרא עוד:  גוגל גילתה פירצה המשתקת את ה-iPhone בהודעת טקסט - ואפל מיהרה לתקן

עדכון: XDA כבר מציעים עדכון למכשירים הפרוצים. אז מי שביצע את העדכון של סמסונג ורוצה להחזיר בחזרה את החיפוש המקומי, מוזמן לקפוץ ל-XDA.