סדרת בקשות פטנטים של סמסונג, שהוגשו בשלהי 2018 ופורסמו בחודש שעבר על ידי משרדי רישום פטנטים, מגלות כי החברה שוקלת מספר צורות למכשירי 'סליידר' בעלי מסכים גמישים, כך חושף האתר ההולנדי LetsGoDigital.

הפטנט הראשון, שפורסם על ידי משרד רישום הפטנטים העולמי לפני כחמישה שבועות, מתאר טלפון חכם בעל מנגנון סליידר המאריך את המסך בעד 60%. העיצוב שלו מוזר למדי, אך אמור כנראה להתאים לגליל פידים באפליקציות כמו אינסטגרם, פייסבוק וכדומה, כמו גם לעמודים עמוסי טקסט כמו כתבות.

Samsung phone extendable screen

הפטנט השני, שהוגש למשרד רישום הפטנטים בארה"ב, מתאר טלפון חכם הנראה יותר כמו מכשירי סדרת Galaxy לדורותיהם – אלא שהמסך שלהם לא רק מתקמר בשוליים, אלא ממשיך מעבר להם. מנגנון מתוחכם מאפשר לשוליים להתרחק מהגוף בעזרת מנגנוני סליידר בשני הצדדים, כדי להרחיב את המסך כמעט פי שלושה ולהפוך את הטלפון לטאבלט.

samsung galaxy smartphone

הבוקר נחשף הפטנט השלישי, שמצד אחד נראה מלהיב פחות משני האחרים, אך מצד שני סביר להניח כי הוא קל בהרבה לביצוע. הפטנט הזה, שהוגש למשרד רישום הפטנטים בקוריאה, מתאר טלפון בעל מסך המתרחב רק לצד אחד, ומגדיל את שטח המסך רק בכ-50%, לצורת ריבוע. למרות שהנתונים האלה נשמעים פחות נועזים או פרקטיים משני המכשירים הקודמים, העיצוב ומנגנון הסליידר של הגרסה הזו מורכבת פחות, ולכן מירב הסיכויים כי היא תהיה הראשונה למצוא את דרכה למכשיר פועל.

קרא עוד:  בעלי Pixel 3 מתלוננים כי המכשיר כבה בפתאומיות
Galaxy S11

כל שלושת המכשירים, כמובן, מבוססים על המסכים הגמישים של סמסונג, ועל מנגנוני גלילה חשמליים שמכריחים ייצור של טלפונים עבים יותר מאלה שהתרגלנו להם, משום שגלילה הדוקה מדי של המסכים מקצרת את חייהם.

כמו כל פטנט, גם שלושת אלה הם כרגע רק רעיונות, ולא ברור האם או מתי נראה אותם קורמים עור זכוכית וגידי נחושת.