זה לא היה שאלה של האם אלא שאלה של מתי, ואכן סמסונג מאשרת לנו כי המכשיר הבא בסדרת הגלקסי (או Galaxy S3) יהיה מבוסס על מעבד מרובע ליבות. סמסונג הכריזה אמש על מעבד הדור הבא של סדרת המעבדים מתוצרתה, ה-Exynos 4 Quad המבוסס על 4 ליבות של ARM Cortex-A9. “כבר בייצור, שבב ה-Exynos 4 Quad מיועד להיות המעבד של מכשיר הגלקסי הבא אשר יוכרז רשמית בחודש מאי.” נכתב בהודעה מסמסונג.

המעבד מבוסס על ליתוגרפית ייצור של 32 ננומטר ויעבוד בתדר של 1.4GHz בכל ליבה עם שיפור בצריכת החשמל והיעילות בכ-20 אחוזים מהדור הקודם כפול הליבה. השבב החדש (SoC) יתמוך בניגון וידאו ב-Full HD 30fps וגם צילום וידאו הן בסרטונים מוטמעים והן ביכולות שיספק למכשיר העתידי, ובנוסף יאפשר יציאת HDMI 1.4 וסטרימינג וידאו באיכות גבוהה.

“מעבד ארבע הליבות מציע יכולות ריבוי משימות פנומנליים לכל יישום המתכונן למעבד יחיד או כפול ליבה. מכיוון שכל הליבות משותפת סוללה אחת, ניהול צריכת חשמל חכמה לקיבולת סוללה מוגבלת הכרחי עבור התקנים ניידים.” אמרו בסמסונג.

סמסונג עוד אמרה כי המעבד החדש תואם חומרתית גם לדור המעבדים הקודם (pin to pin), מה שאומר שיצרניות יוכלו לשדרג את המכשירים הקיימים בקלות מכפול ליבה למרובע ליבות, דבר שיכול לדוגמה להעיד על שדרוג עתידי למכשיר ה-Galaxy Note.

עוד עדויות על מכשיר ה-Galaxy S3 אנו מקבלים בתוכנת ה-Kies של סמסונג שם הוא מוצג פעמיים תחת הדגם GT-I9300 ו-GT-I9300T ובנוסף גם תמונה שדלפה לרשת בו נראה המכשיר לכאורה בשנית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.