נראה כי סמסונג (Samsung) חוזרת אט אט לתחום המחשוב. החברה חשפה בתערוכת קומפיוטק (Computex 2017) את Notebook 9 Pro, מחשב נייד עם מסך מסתובב יחד עם עט ה-S Pen.

המחשב מגיע בשני דגמים של 13.3 ו-15 אינץ' לבחירה, ברזולוציית Full HD. המסך מתקפל עד לזווית של 360 מעלות, כך שניתן להשתמש בו גם כטאבלט. המפרט משתנה והדגם החזק ביותר נושא את מעבד Core i7-7500 של אינטל (Intel), יחד עם זיכרון עבודה 16 ג'יגה-בייט ואחסון SSD בנפח 256 ג'יגה-בייט. יש גם כרטיס מסך AMD Radeon 540 שלו 2 ג'יגה-בייט זיכרון עצמאי.

כאמור, הוא משלב לראשונה את עט ה-S Pen על גבי מחשב נייד תוצרת סמסונג. העט פועל בדומה לסדרת ה-Note, כאשר ב-Windows 10 מותקנים התוספות של סמסונג ותפריט ה-Air Command. זה למי שלא מכיר, הוא תפריט צף המופעל בלחיצה על כפתור שבעט, דרכו ניתן לבצע פעולות מהירות כמו צילום מסך, שרבוט וציור, כתיבת פתקים ועוד.

משקלו של Notebook 9 Pro הוא 1.7 ק"ג ובנקודה הדקה ביותר עוביו 1.5 ס"מ בלבד. יש גם קישוריות WiFi 802.11ac 2×2 יחד עם Bluetooth 4.1. החיבורים הכלולים הם שתי כניסות USB 2.0, כניסת USB-C, חריץ microSD ויציאת HDMI. יש גם זוג רמקולים, מצלמת HD וסוללה עם תמיכה בטעינה מהירה.

סמסונג תשיק את  Notebook 9 Pro בהמשך השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.