אמש הכריזה סמסונג (Samsung) על שני מכשירי הדגל החדשים שלה, ה-Galaxy Note 5 ו-Galaxy S6 Edge Plus, אשר חולקים מפרט כמעט משותף: לשנים המסך 5.7 אינץ’ Quad HD עם זיכרון של 4 ג’יגה-בייט RAM, שניהם עם שבב ה-Exynos 7422 וגם מצלמה 16 מגה פיקסל, אולם יש עדיין שוני עיקרי בין הדגמים, למעשה שניים: האחד זה המסך הגולש בשני הצדדים בדגם ה-Edge Plus והשני זו עט הדיגיטלית S Pen שב-Galaxy Note 5.

מלבד זאת, סמסונג גם השיקה אביזר חדש המיועד לשניהם, וזו מקלדת פיזית המתלבשת על המכשיר בחלק התחתון ומספקת למשתמש דרך נוחה וקלה להקליד בזריזות. המקלדת מזכירה למדי את זו של BlackBerry שהיה נחשב לפופולרי בעבר בזכות יכולת זו, וכי מלבד כפתורי החומרה בסדר של מקלדת מלאה (QWERTY), היא גם כוללת שלושה כפתורים שהיא מסתירה בשל מיקומה – בית, חזרה ומנהל המשימות.


Samsung galaxy note 5 keyboard 2

המקלדת מתלבשת כאמור בחלק התחתון של המסך וכאשר אינה בשימוש ניתן למקמה מאחור ומגיעה כחלק מערכה שלמה של כיסוי כך שמדובר בפתרון כולל גם על הגנה על המכשיר. היא מתחברת בקישוריות Bluetooth וברגע שהיא פועלת המסך מוקטן עד לגובה המדויק, כך שהיא לא מסתירה את החלק החסר של המסך .

נכון לכרגע, היא כוללת אותיות באנגלית, אם כי לא ברור האם היא תגיע לישראל גם עם תמיכה רשמית בעברית, אך באנדרואיד כמו באנדרואיד תמיד ניתן ניתן להיעזר באפליקציה צד שלישי כדי להוסיף תמיכה בפריסה עברית. היא תושק בעוד מספר שבועות במחיר של 80 דולר.

קרא עוד:  מחכה לתערוכה: HMD תציג ב-IFA את Nokia 5.2 יחד עם 6.2 ו-7.2 ועוד

Samsung galaxy note 5 keyboard 4

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.