חברת סמסונג, באמצעות היבואן הרשמי, סמליין, משיקה בישראל את סדרת הטלוויזיות החדשה שבראשה תעמוד סדרת טלוויזיות UHD קעורות. בניגוד לשנים קודמות, בהן ראינו טכנולוגיות חדשות רק בסדרות הפרימיום, תעמודנה השנה לרשות הלקוחות טלויזיות קעורות במגוון רמות, שהנמוכה בהן היא טלויזית 48 אינץ' FHD במחיר 7200 ש"ח.

תוכן עכשווי
כיום ניתן להינות מטכנולוגית ה UHD על ידי צילום וידאו UHD בעזרת מצלמות וידאו תומכות או במכשירים סלולריים תומכים, כגון ה-Galaxy S5, NOTE 3 וה-LG G3 והצגתו על המסך, או להציג את תמונות הסטילס אשר צולמו (כמעט) מכל מצלמה דיגיטלית.

לגבי סדרות וסרטים המצב קצת שונה. סרטי הקולנוע מצולמים כיום ב-4K (רזולוציה 4096X2160) הגבוהה יותר מ-UHD (רזולוציה 3840X2160), אך העדר נגנים ביתיים התומכים בסרטים אלו מונע מאיתנו לצפות בהם בטלוויזיה. גם בעולם הסדרות המצב לא משהו; בעולם, חברת נטפליקס (netflix) כבר משדרת בסטרימינג סדרות ברזולוציית UHD בארה"ב ואף מצלמת תוכן שכזה כדוגמת התוכנית 'בית הקלפים' וכן, חברות אחרות כמו SKY ו-BBC הכריזו כי הם יתאימו את שידורי התוכן שלהן בהתאם להתקדמות הטכנולוגית. בשוק המקומי הצליחה סמסונג לשדר תוכן UHD בעזרת אפליקציית ה smartVOD שלה אך זו תלויה ברוחב הפס ובמקביל מאפשרת (כחלק מחבילות המוצעות בכל העולם) אופציית רכישה של כונן נייד בנפח 1TB המכיל בתוכו מספר סרטים וסדרות וכן אפשרות להוריד תכני UHD שזכויות היוצרים שלה נרכשו עעל ידי סמסונג העולמית עבור שירות ללקוחותיה. מחיר וזמינותם של שירותים אלה לא פורסמו.

קרא עוד:  אפל לא מכרה מספיק iPhone Xs ונאלצה לשלם לסמסונג 684 מיליון דולרים

מתאימות גם לתקני לעתיד
כחלק מההכנה לפורמטים ולטכנולגיות העתידיות, ציידה סמסונג את כל דגמי ה UHD TV בקופסה נשלפת או חיצונית (תלוי בדגם) המכילה חומרה ותוכנה הנקראת Evolution Kit, אותה יהיה ניתן להחליף בעתיד באחת חדשה אשר תתאים לטכנולוגיה באותה תקופה. כך לא יצטרך הצרכן להחליף את כל המכשיר אלא רק את קופסת ה Evolution Kit.

חווית משתמש חדשה
גם בממשק התבצע שינוי; המסך שהיה מלא באייקונים שונים הפך לשורה אל מתחת לתמונה המשודרת, כאשר גלילה ימינה ושמאלה תציג את האפליקציות השונות לפי השימוש האחרון שנעשה בהן. בנוסף לשינוי עיצוב התפריט, עשתה סמסונג שינוי בשלט אשר יאפשר למשתמש שליטה נוחה יותר במסך הטלויזיה; ניווט בעזרת החצים, או שימוש כעכבר מצביע ואף כפתור מהיר למצב כדורגל בטלויזיה.

מחירים (לדגמים בולטים):
HU7000 ברזולוצית UHD, בגודל 40 אינץ, – 6990 ש"ח
H6800 טלויזיה קעורה FHD, בגודל 48 אינץ'- 7290 ש"ח
HU7200 טלויזיה קעורה UHD בגודל 55 אינץ'- 20,990 ש"ח

הטלוויזיות יהיו זמינות בחנויות וברשתות השונות ברחבי הארץ.