בזמן שרזולוציית ה-2K למסכי הטלפונים אט אט הופכת לסטנדרט, נראה כי סמסונג (Samsung) מדלגת צעד אחד קדימה, או יותר נכון כמה צעדים קדימה: היצרנית הדרום קוריאנית חשפה כי היא עובדת על פרויקט חדש למסכי הטלפונים שלראשונה, יביא מסך ברזולוציה של 11K.

הפרויקט, שכבר זכה לשם הקוד EnDK, החל להיכנס להילוך גבוה כאשר ממשלת דרום קוריאה נכנסה לשותפה עיקרית במימון הפרויקט, שלפי הערכות תשקיעה סכום עתק של קרוב ל-27 מיליון דולרים על פני תקופה שתתפרש לאורך כ-5 שנים – הזמן המשוער שבו עתיד להסתיים הפיתוח.

בחישוב קל, באם אכן נזכה לראות מסך שכזה בזמן הקרוב או הרחוק ביחס תצוגה של 16:9 המקובלת במסכים של היום, רזולוציית 11K הנמדדת ב-6336 על 11,264 פיקסלים, פרושה איכות תצוגה גבוהה פי 4 ממסכי ה-2K הנהוגים כיום שכבר הפכו לסטנדרט במרבית מכשירי האנדרואיד השונים. בעוד רזולוציית 2K מקנה צפיפות מקסימלית של 576 פיקסלים לאינץ' בודד (ביחס של 16:9 ובגודל של 5.76 אינץ'), תגיע רזולוציית ה-11K עד לצפיפות מקסימלית 2250 פיקסלים לאינץ' בודד (ppi).

לדברי סמסונג, הסיבה להקמת פרויקט שכזה היא כי ברצונה לייצור אשליה תלת-מימדית על מסכי הסמארטפון שלנו, שלטענתה מדובר בדבר החם הבא – ומוסיפה כי מדובר רק בקצה הקרחון של היכולות שניתן להפיק מהרזולוציות הגבוהות. עם זאת, נציין כי בעבר פורסמו לא מעט טענות על כך שהעין האנושית אינה מסוגלת כלל להבחין בצפיפות פיקסלים כה גבוהה – בייחוד שמדובר במסכי סמארטפון שלרוב אינם עולים על גודל של 6 אינץ'.

קרא עוד:  מיקרוסופט השיקה את Windows 1.1 לרגל העונה החדשה של Stranger Things

כך או כך, סמסונג צפויה להציג את האבטיפוס הראשון של מסכים אלו כבר באולימפיאדת החורף 2018 שתיערך באחד ממחוזותיה של קוריאה הדרומית.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.